NBA: Marne 58 punktów Kobe Bryanta

Kobe Bryant - koszykarz Los Angeles Lakers rzucił minionej nocy, aż 58 punktów, lecz okazało się to za mało, aby pokonać Charlotte Bobcats. Porażki doznali także obrońcy tytułu - Miami Heat.

Punkty zdobywa Kwame Brown z Los Angeles Lakers w meczu ligi NBA z Charlotte Bobcats. Fot. PAP/EPA/DAVIS TURNERAż trzech dogrywek potrzebowali koszykarze Charlotte Bobcats, aby uporać się z drużyną Los Angeles Lakers - 124:133. Znakomity mecz rozegrał gwiazdor Lakers – Kobe Bryant, który rzucił 58 punktów – jest to jego trzeci wynik pod względem zdobyczy punktowych w jednym meczu.

Cały genialny mecz w wykonaniu Bryant'a zepsuła trzecia dogrywka, w której to koszykarz w znacznym stopniu przyczynił się do porażki swojej drużyny. Na minutę przed końcem trzeciej dogrywki Bryant sfaulował przy rzucie za trzy Dereka Andersona. Ten bezlitośnie wykorzystał wszystkie trzy rzuty wolne. W kolejnej akcji Bryant sam nie trafił rzutu i popełnił przewinienie w ataku, na wcześniej wspomnianym Andersonie. Był to szósty faul gracza, który wykluczył go z dalszej gry.

– Wiedziałem, co zrobi – tak ostatnią akcję Bryanta, skomentował Derek Andersen.

Dla drużyny zwycięskiej najwięcej punktów zdobyli Gerald Wallace (28), Matt Carroll (27) Raymond Feston (22), lecz największy wkład miał Emeka Okafor, którzy ustanowił swój nowy rekord pod względem zebranych piłek, miał ich aż 25. Zdobył również 22 punkty.

Miami Heat – obrońcy mistrzowskiego tytułu, przegrali na własnym parkiecie z New Jersey Nets 81:91. W drużynie Heat nie zobaczyliśmy kontuzjowanego Dwyane Wade‘a, który noc wcześniej skręcił nadgarstek. Najwięcej punktów dla Nets rzucił Vince Carter – 23.

Gilbert Arenas rekordzista obecnego sezonu w ilości rzuconych punktów podczas jednego meczu (60), poprowadził drużynę Washington Wizards do zwycięstwa, nad Orlando Magic 112:111. Arena rzucił 36 punktów. Koszykarz zdobył po raz 12 w tym miesiącu 30 lub więcej punktów.

LeBron James, który obchodzi dziś 22. urodziny, rzucił w meczu przeciwko Milwaukee Bucks 32 punkty, przyczyniając się do zwycięstwa Cleveland Cavaliers 109:99.

Wyniki wszystkich spotkań minionej nocy, opublikowane przez oficjalny serwis ligi:

Toronto Raptors - Chicago Bulls 97:107
Washington Wizards - Orlando Magic 112:111
Charlotte Bobcats - Los Angeles Lakers 133:124
Miami Heat - New Jersey Nets 81:91
Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 109:99
Detroit Pistons - Indiana Pacers 92:93
Minnesota Timberwolves - Seattle SuperSonics 101:82
Houston Rockets - Atlanta Hawks 94:68