NBA: Oklahoma City Thunder zatrzymana przez Memphis

Po sześciu wspaniałych zwycięstwach, Oklahoma City Thunder uległa w własnej hali Memphis Grizzlies 94:88. Jak na razie Thunder mają bilans 40-13, co daje im pewny udział w tegorocznych rozgrywkach play-offs.

Pierwsza połowa zakończona tylko dwupunktową przewagą Thunder nie wskazywała na zwycięstwo Memphis Grizzlies (44:42).

Losy meczu tak naprawdę rozstrzygły się w czwartej kwarcie gdy ważną trójkę na 17 sekund przed końcową syreną rzucił O.J Mayo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 94:88.

U przyjezdnych tylko 3 osoby na 9 nie miało podwójnej liczby punktów. Strzelec ważnej trójki zszedł z parkietu z dorobkiem 22 punktów, 2 zbiórek i 3 asyst.

W ekipie gospodarzy najlepiej spisał się Kevin Durant i Russel Westbrook. Pierwszy z nich zapisał sobie 21 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty, a drugi 19 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty.

Jak dobrze wiemy Memphis Grizzlies, to drużyna która potrafi wygrywać mecze z najsilniejszymi drużynami w NBA, co potwierdziła w ubiegłorocznych playoffs pokonując San Antonio Spurs 4-2. Obecnie Memphis Grizzlies są na piątym miejscu w konfederacji zachodniej.

Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies (21:22, 21:22, 26:20, 26:24)