NBA: Pamiętna noc dla Kobe Bryanta i Jamala Crawforda

Minionej nocy na parkietach NBA, nie brakowało momentów, które przejdą do historii ligi. Na początek 52 punkty w meczu Knicks - Miami, Jamala Crawforda, następnie rekord Phoenix Suns. Na koniec do historii wpisał się Kobe Bryant.

Koszykarz New York Knicks Jamal Crawford (z przodu) blokowany przez Udonisa Haslema z Miami Heat podczas meczu ligi NBA, 26 stycznia. Knicks wygrali 116:96.Najciekawiej minionej nocy było na parkiecie w Nowym Jorku, gdzie tamtejsza drużyna Knicks w nadspodziewanie łatwy sposób rozprawiła się z ubiegłorocznymi mistrzami NBA – Miami Heat. Goście grali w składzie najlepszym z możliwych, na czele z Shauille’ em O'Neala’ em i Dwyane’ m Wade’ em. Lecz to nie ci zawodnicy błyszczeli najjaśniej na parkiecie… Ta noc należała do Jamala Crawforda, który zagrał świetne spotkanie.

Koszykarz nie najlepiej rozpoczął spotkanie, lecz z minuty na minutę mecz zmieniał się w popis jednego aktora. W przeciągu całego meczu, Crawford zdobył aż 52 punkty! Zawodnik dokonał rzeczy, której nikomu przez ostatnie 10 lat nie udało się zrobić, trafił bowiem 16 kolejnych oddanych rzutów!

– Bardziej niż moje punkty cieszy mnie wygrana. Udało nam się im odegrać za porażkę w poprzednim spotkaniu – powiedział po meczu dla nba.com Jamal Crawford.

Goście prowadzili wyrównaną walkę jedynie do połowy drugiej kwarty, kiedy to prowadzili 44:42. Gospodarze pod wodzą Crawforda, szybko jednak odskoczyli przyjezdnym, na tyle, aby przed drugą połową mieć przewagę 16 punktów. Druga połowa meczu odbywała się pod dyktando Knicks. Zawodnicy z Nowego Jorku nie dali szans Heat, wygrywając całe spotkanie 116:96. Dla gości najwięcej punktów zdobył Wade (37).

Phoenix Suns, będący w świetnej formie, odnieśli zwycięstwo nad Milwaukee Bucks 98:90. Zawodnicy zapisali chwalebną kartę w historii klubu. odnieśli 16 zwycięstwo z rzędu. – Nie dają mistrzowskich pierścieni za zwycięstwa z rzędu. Ten stan rzeczy czasem usypia naszą czujność i pozbawia nas należytej koncentracji. Tak właśnie było dzisiaj – stwierdził po meczu rozgrywający Suns – Steve Nash.

Kozłujący piłkę Kobe Bryant (P) z Los Angeles Lakers stara się minąć blokującego Rasuala Butlera (L) z New Orleans/Oklahoma City w meczu ligi NBA, rozegranym w Oklahoma City, 20 stycznia. PAP/EPA/LARRY W. SMITHGościom na pomogła własna hala i kibice. Bucks, zerwali się w końcówce meczu. Doścignęli ekipę z Phoenix, różnica wynosiła 3 punkty. Jak ekspert zagrał wtedy Raja Bell, który popisał się celnym rzutem za trzy. Przewaga ośmiu punktów okazała się zbyt duża dla gospodarzy. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Raja Bell (27). Dla Milwaukee Bucks najlepiej punktował inny Bell – Charlie (21).

W meczu Los Angeles Lakers kontra Charlotte Bobcats, gwiazdor gospodarzy, Kobe Bryant rzucając 32 punkty przekroczył granicę 18 tysięcy zdobytych punktów, stając się najmłodszym koszkarzem, któremu udała się ta sztuka. Bryant podbijając rekord wyprzedził o dziesięć dni Wilta Chamberlaina, który przekraczając liczę 18 tysięcy, miał 28 lat i 166 dni. Bryant zostawił za sobą również samego Michaela Jordana (28 lat i 359 dni). Mimo tego wyczynu drużyna Bryanta musiała uznać wyższość „Rysiów”, przegrywając 97:106.