Facebook Google+ Twitter

NBA. Rashard Lewis zawieszony!

DHEA - tak nazywa się suplement, który zakupił bez recepty Rashard Lewis i przez który władze ligi NBA zawiesiły go na 10 spotkań. Lek zawiera bowiem substancje zabronione przez ligę, o czym gracz rzekomo nie wiedział.

Rashard Lewis / Fot. http://www.flickr.com/photos/keithallison/3065511526/"Biorę pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i przyjmuję nałożoną na mnie karę. Chciałbym przeprosić fanów, zespół oraz całą organizację Magic" - takie oświadczenie wygłosił gracz zaraz po ogłoszeniu wyników badań. Dodał również, iż ma nadzieję, że będzie to nauczką nie tylko dla niego, ale także dla innych sportowców.

Lewis został zawieszony na pierwsze 10 spotkań przyszłego sezonu, za które nie dostanie wynagrodzenia. Ile straci na tym zawodnik? Okazuje się, że dość sporo, ponieważ przez zawieszenie dostanie on o blisko 10 proc. mniej niż miał dostać za przyszły sezon (1.7 mln dolarów).

"Szkoda mi go. On jest świetnym zawodnikiem, który zrobił niewinny błąd. To tylko pokazuje jak gracze powinni być ostrożni w tych sprawach i powinno się o tym z nimi rozmawiać. Zawsze należy im powtarzać, że nie powinni kupować niczego bez zgody ludzi ze sztabu szkoleniowego i medycznego" - dodał trener Orlando Magic, Stan Van Gundy.

Źródło: probasket.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.