NBA: Rzut za trzy punkty Bryanta daje zwycięstwo Lakers w meczu z Hornets

Wczoraj w Stample Center, Los Angeles Lakers podejmowali New Orleans Hornets, którzy są najsłabszą drużyną konferencji zachodniej NBA. Jeziorowcy, mimo problemów Bryanta, pokonali Hornets 88:85.

Pierwsza kwarta wygrana przez Jeziorowców 20:14 nie wskazywała na to, że Lakers będą mieć jakiś problem z pokonaniem Hornets. Jednak w dalszej części meczu wyglądało to zupełnie inaczej.

Na cztery minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty, Szerszenie zdobyły prowadzenie i zaczynały ostatnią kwartę wynikiem 69:61.

Czwarta kwarta była emocjonująca aż do samego końca. New Orleans Hornets utrzymywali swoją przewagę aż do 11 minuty tej części gry, kiedy to Kobe Bryant rzucił "trójkę" na wagę zwycięstwa. Lakers prowadzili wówczas 86:85. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 88:85.

W drużynie gospodarzy przykrą niespodziankę sprawił Kobe Bryant, który zanotował tylko 11 punktów, 5 asyst i 3 przechwyty (3/21 z gry). Pomimo słabej kondycji Bryanta, idealnie spisał się duet podkoszowych Lakers (Pau Gasol i Andrew Bynum). Pierwszy z nich zanotował 21 punktów, 11 zbiórek, 3 asysty i 2 bloki, natomiast drugi 19 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki.

Po stronie przegranych na uwagę zasługuje postawa Jarrett Jacka i Jasona Smitha, którzy zanotowali Double- Double.

L.A Lakers - New Orleans Hornets (20:14, 23:25, 18:28, 27:18)
(Gasol 21, Bynum 19, Bryant 11 - Jack 18, Smith 17, Vasquez 12)