40183 miejsce

NBA: Suns lepsi od Lakers

Po ostatniej przegranej w Denver, Phoenix Suns podejmowali we własnej hali Los Angeles Lakers. Jeziorowcy musieli sobie radzić bez swojego lidera, który doznał kontuzji. Suns świetnie wykorzystało brak Bryanta i ograli Lakers 125:105.

Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 32:24 dla Lakers nie wskazywała na przegraną faworytów. Brak Kobe Bryanta nie dawał się jeszcze we znaki Jeziorowcom.

W następnej kwarcie, pomimo przewagi punktowej Lakers, Słońca zredukowały różnicę i doprowadziły do remisu na 6 minut przed końcem pierwszej połowy. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 62:57 dla Phoenix Suns.

Trzecią kwartę Phoenix Suns zaczęli z pięciopunktową przewagą, którą do końca meczu tylko powiększali. Kwarta ta należała do Shannona Browna, który zdobył w niej 20 punktów ze swoich 24. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Lakers 125:105.

W ekipie Słońc wspaniale zagrała ławka rezerwowych, która zdobyła łącznie aż 58 punktów. Na pochwałę zasługuje Shannon Brown, który zdobył 24 punkty, 5 zbiórek, 3 asyst, natomiast nasz jedyny Polak w NBA, zanotował 14 punktów, 9 zbiórek i 4 bloki.

Wygrana Phoenix w Stample Center i przegrana Denver Nuggets z Golden State Warriors dają Słońcom dziewiątą pozycję w konfederacji zachodniej.

Najlepszym strzelcem w ekipie przegranych był Pau Gasol. Hiszpan zdobył 30 punktów, 13 zbiórek i 3 asysty. Na pochwałę zasługuje także center Lakers, który zapisał sobie 23 punkty i 18 zbiórek.

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns (32:24, 25:38, 26:37, 22:26)
(Gasol 30, Bynum 23, World Peace 19 - Brown 23, Redd 23, Gortat 14)