104969 miejsce

NBA: Thunder ograni przez Pacers

Dzisiejsza przegrana Oklahomy z Indianą Pacers 103:98 spowodowała, że Thunder spadli na drugą pozycję w konfederacji zachodniej tuż za San Antonio Spurs, którzy wygrali dziś z Szerszeniami.

Washington Wizards point guard John Wall (R) drives for the hoop against Indiana Pacers center Roy Hibbert (L) in the second half of their game at the Verizon Center in Washington / Fot. EPA/JIM LO SCALZOZnakomicie zagrana pierwsza kwarta przez Pacers dała dwunastopunktowe prowadzenie po 12 minutach mecz (32:20).

W następnych kwartach gospodarze jeszcze bardziej powiększali swoją przewagę. Na pięć minut przed zakończeniem trzeciej kwarty Oklahoma City Thunder przegrywała 22 "oczkami".Ostatecznie Grzmot zredukował różnicę do 14 punków (75:61).

Chodź Indiana Pacers zaczynała czwartą kwartę różnicą 14 punktów to w pewnym momencie Thunder bardzo przybliżyli się do wyniku drużyny z Indianapolis. Ostatecznie ostatnie 12 minut spotkania wygrała Oklahoma 37:28, ale w całym meczu lepsi byli Pacers.

Kluczem do wygranej ekipy z Indianapolis okazały się zbiórki ofensywne i zdobycze punktowe. W tych dwóch kwestiach Pacers dominowali nad przeciwnikiem. Mieli o 7 zbiórek ofensywnych więcej, a także czterech z pięciu graczy pierwszej piątki schodziło z parkietu z dwóch cyfrową ilością punktów.

Lider Thunder (Kevin Durant) jak zawsze zagrał znakomite spotkanie i zanotował 44 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty. Na wyróżnienie zasługuje także Russel Westbrook i Serge Ibaka. Pierwszy z nich zapisał na swoim koncie 21 punktów, 11 zbiórek i 9 asyst, natomiast drugi 6 punktów, 2 zbiórki i 7 bloków.

W ekipie gospodarzy dobre zawody rozegrali Danny Granger (26 pkt, 6 zbiórek, 2 przechwyty) i Roy Hibbert (21 punktów, 12 zbiórek, 2 asyst, 4 bloki).

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder (32:20, 24:21, 19:20, 28:37)
(Granger 26, Hibbert 21, West 14 - Durant 44, Westbrook 21, Harden 10)