NBA: Trzy dogrywki w Nowym Jorku

Do najciekawszego meczu NBA minionej nocy, doszło w Nowym Jorku, gdzie tamtejsi Knicks podejmowali Detorit Pistons. Podczas meczu nie brakowało szalonych akcji oraz dramaturgii.

Logo NBAWszystko to dodało smaku temu spotkaniu, które po trzech dogrywkach wygrali Knicks 151:145.

W regulaminowym czasie gry mecz, był bardzo zacięty i żadna z ekip nie zdołała wyjść na znaczne prowadzenie, dzięki któremu mecz mógłby się zakończyć w przeciągu 40 minut.

W ostatniej akcji losy spotkania, na korzyść Knicks mógł rozstrzygnąć Jamal Crawford, który na 5.3 sekundy przed końcem nie trafił swojego rzutu.

Mecz był pojedynkiem dwóch zawodników. Popis strzelecki urządził sobie Stephon Marbury z Knicks i Richard Hamilton, z Pistons. Pierwszy z nich uratował swój zespół w pierwszej dogrywce, kiedy to drużyna z Detorit prowadził pięcioma punktami, a Marbury sam zniwelował stratę doprowadzając do drugiej dogrywki.

Druga dogrywka przebiegała bardzo podobnie jak pierwsza. Prowadzenie „Tłokom” zapewnił Hamilton, lecz w końcówce gospodarze ponownie doprowadzili do stanu remisowego.

Na minutę przed końcem meczu Knicks wyszli na prowadzenie 146:143, którego nie oddali do końca meczu. Dwoił i troił się Richard Hamilton, lecz po dyskusji z sędziami został ukarany przewinieniem technicznym, które wykorzystali gospodarze powiększając przewagę i wygrywając całe spotkanie 151:145.

Jedna z barwniejszych postaci obecnego sezonu – Dwyane Wade, koszykarz Miami Heat doznał kontuzji skręcenia nadgarstka. Koszykarz opuścił parkiet już w pierwszej kwarcie meczu z Chicago Bulls. Ostatecznie mistrzowie NBA przegrali na wyjeździe z „Bykami” 109:103. Najlepiej w ekipie Heat zagrał Jason Williams, zdobywca 28 punktów i 6 asyst, lecz bohaterem spotkania był Ben Gordon, który dla Bulls rzucił 40 punktów.

Wyniki wszystkich spotkań opublikowane przez oficjalny serwis ligi: Zawodnik Boston Celtics Al Jefferson (od lewej) mija Tima Thomasona z Los Angeles Clippers podczas meczu ligi NBA, Fot. PAP/EPA/ARMANDO ARORIZO

Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 89:76
Orlando Magic - Los Angeles Lakers 93:106
Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 100:97
Charlotte Bobcats - Washington Wizards 107:114
New Jersey Nets - Houston Rockets 71:96
New York Knicks - Detroit Pistons 151:145 (po 3 dogr.)
Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 96:112
Chicago Bulls - Miami Heat 109:103