NBA: Wysoka przegrana Suns. Słaby mecz Gortata

Suns podejmowało na wyjeździe San Antonio Spurs, z którym w tym sezonie zanotowało już dwie porażki. Niedzielnej nocy było tak samo i Phoenix Suns zapisali sobie jeszcze jedną porażkę z tym zespołem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 105:91.

/ Fot. PAP/EPA/LARRY W. SMITHW pierwszej kwarcie San Antonio Spurs wręcz rozstrzelało graczy z Phoenix, którzy zakończyli pierwsze 12 minut z dorobkiem 13 punktów. Suns nie mogli "wstrzelić" się w mecz i seryjnie piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza co Spurs zamieniali na punkty. Pierwsza kwarta należała do weterana Spurs, Tima Duncana, który zakończył ją z dorobkiem 13 punktów, zaliczając cztery zbiórki. To właśnie ta część meczu przesądziła o jego losach.

Następne kwarty to tylko punktowy pościg Phoenix Suns za rywalem, który w każdej kwarcie utrzymywał bezpieczną przewagę. Ostatecznie San Antonio Spurs ograli Phoenix Suns 105:91.

Marcin Gortat i Steve Nash zanotowali bardzo słaby mecz. Pierwszy zakończył mecz z następującymi statystykami: 6 punktów, 7 zbiórek i 2 bloków, natomiast Nash zanotował tylko 2 punkty.

W ekipie gospodarzy fenomenalnie zagrał Tim Duncan, który zapisał na swoim koncie 19 punktów, 11 zbiórek i jedną asystę.

Szanse Phoenix Suns na dostanie się do tegorocznych rozgrywek playoffs bardzo zmalały. Do zakończenia sezonu regularnego zostało tylko 11 dni. W tym czasie Słońca rozegrają 6 spotkań, a ich rywalami będą m.in San Antonio Spurs, Oklahoma City Thunder, Portland Trial Blazers, Denver Nuggets.

San Antonio Spurs - Phoenix Suns (35:13, 27:25, 22:27, 21:26)
(Duncan 19, Parker 14, Leonard 14 - Telfair 21, Redd 13, Gortat 6)