NBA: "Żary" z Miami wygrały z Dallas Mavericks

Dzisiejsza wygrana Miami Heat 106:85 z Dallas Mavericks, to w pewnym stopniu rewanż za porażkę w ubiegłorocznych finałach NBA. W dwóch spotkaniach tych drużyn w obecnych rozgrywkach, dwa razy wygrywała ekipa z Florydy.

Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 29:24, nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa Miami Heat.

Na początku drugiej kwarty, goście jeszcze utrzymywali się na prowadzeniu, ale nie na długo. Druga kwarta zakończona wynikiem 36:24 dla Miami Heat pokazała, że to "Żary" rządzą na boisku.

Kluczem do sukcesu okazała się czwarta kwarta, w której "Żary" zdobyły dwa razy więcej punktów od gości (26:13).

Bardzo ważnym elementem, który pomógł drużynie Miami Heat w wygraniu tego meczu, była walka na tablicach. Gracze z Miami zebrali 44 piłki, w tym 11 w ofensywnie.

Jak zawsze, w ekipie z Dallas fenomenalne spotkanie rozgrywałDirk Nowitzki - zdobywca 25 punktów, 6 zbiórek i 3 asyst. Dla Jasona Terry'ego ten mecz był wyjątkowo nieudany. Terry zanotował tylko 5 punktów i popełnił 3 straty. (1/10 z gry i tylko jedna celna "trójka").

W ekipie z Florydy żaden z zawodników nie przekroczył bariery 20 punktów. Po 19 punktów zanotowali: Chris Bosh i Lebron James, a 16 "oczek" zdobył Dwayne Wade.