105164 miejsce

NBA: Żary zgaszone przez Boston Celtics

Po wygranej nad Toronto Raptors, Miami Heat podejmowało Boston Celtics. Tym razem pretendenci do tytułu mistrzowskiego nie mogli znaleźć sposobu na zwycięstwo i ulegli Bostończykom 78:91.

/ Fot. PAP/EPA/CJ GUNTHER CORBISW pierwszej kwarcie Boston Celtics wypracowali sobie znaczą przewagę (29:19), dzięki świetnej grze Rajon Rondo, który już w pierwszych 12 minutach miał 10 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

W drugiej kwarcie Miami Heat zdołało odrobić straty i wyrównać, ale to Bostończycy schodzili z pięciopunktową przewagą (49:44).

Trzecia kwarta zakończona wynikiem 31:12 dla Bostonu przesądziła o zwycięstwie Celtics. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 91:78.

Aktualnie Boston Celtics zajmuje 4. miejsce w konfederacji zachodniej i ma sporę szanse na przesunięcie się o jedno miejsce do góry. W ekipie gospodarzy wspaniale zagrał Rajon Rondo, który z parkietu schodził z triple-double (16 punktów, 11 zbiórek, 14 asyst). Na pochwałę zasługuje także Paul Pierce, zdobywca 23 punktów, 7 zbiórek i 3 asyst.

W drużynie przyjezdnych jak zawsze na parkiecie brylował Lebron James, zdobywca 23 punktów i 4 zbiórek. Słaby mecz zaliczył Chris Bosh, który rzucił tylko 4 punkty, ale za to zebrał 11 piłek.

Boston Celtics - Miami Heat (29:19, 20:25, 31:12, 16:11)
(Pierce 23, Rondo 16, Garnett 10 - James 23, Wade 15, Battier 11)