Facebook Google+ Twitter

NCBiR obejmuje pieczę nad 27 projektami badawczymi

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zlecił Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju prowadzenie wszystkich działań związanych z finansowaniem i rozliczaniem 27 projektów badawczych zamawianych (PBZ).

Wykaz wszystkich dwudziestu siedmiu projektów wraz z numerami decyzji oraz numerami samych projektów znajduje się na stronie www.ncbir.gov.pl.

Przekazanie powyższych projektów Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju to jeden z elementów mających spowodować bardziej efektywną politykę naukowo-techniczną Polski. Ważna jest tu koncentracja pieniędzy, skupienie na priorytetach i strukturach państwa w obszarach B+R (Badań i Rozwoju).

Przed NCBiR-em to następny etap pracy mającej stymulować i konsolidować jednostki naukowe oraz dostarczać im odpowiednich wzorów w zakresie samego zarządzania badaniami, a także ich wynikami.

By jak najlepiej wywiązać się ze swych zadań Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poszukuje kolejnych osób mogących brać udział w tworzeniu nowej jakości zarządzania polską nauką. Obecnie szuka kandydatów na stanowiska: od specjalisty do głównego specjalisty w zespole do spraw projektów badawczych. Oczekiwani są doktorzy lub doktoranci z zakresu informatyki i telekomunikacji oraz nauk inżynierskich i technicznych. Wymagane jest doświadczenie we współpracy z Unią Europejską w realizacji projektów badawczych. Jak wynika z komunikatu dotyczącego tej sprawy, a zamieszczonego na witrynie internetowej NCBiR do zadań wybranych naukowców należeć będzie m.in. „reprezentowanie NCBiR lub innych instytucji i organów państwowych w krajach i międzynarodowych gremiach właściwych w sprawach nauki, techniki i innowacyjności”.

Omawiane inicjatywy to projekty zamawiane na podstawie art. 5 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dn. 15 czerwca 2007 r. o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (Dz. U. Nr 115, poz. 789). Ta operacja administracyjna wymaga zawarcia umów trójstronnych między Ministrem, Centrum i Wykonawcami poszczególnych PBZ.

W momencie podpisania tych porozumień na Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostaną przeniesione prawa i obowiązki ministerstwa, które wynikają z umów, zawierających 17 paragrafów, wcześniej podpisanych przez ten organ z jednostkami badawczymi. Dotyczy to projektów badawczych zamawianych, które mają być realizowane w latach 2007-2010.

Lista

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.