Facebook Google+ Twitter

Neapol: Pizza Rolex dla wybranych

W neapolitańskiej pizzerii sprzedawano skradzione zegarki marki Rolex. Aby je kupić, klient musiał zamówić “pizzę Rolex”.

Przestępczy świat Neapolu z dnia na dzień wykazuje się coraz większą pomysłowością. Jeszcze nie tak dawno sprzedawano narkotyki z balkonu, przewożono w kasku ochronnym lub sprowadzano w woskowych ananasach.

Teraz złodzieje z Neapolu zorganizowali się i zamiast stać na ulicy i zaczepiać przechodniów z kuszącą propozycją : “Chce pan rolexa za pół ceny”, sprzedawali je w lokalu gastronomicznym, w pizzerii jako jedno z głównych dań dla najbardziej wtajemniczonych klientów.

Przeciętny nabywca zasiadał do stolika i składał zamówienie, tyle tylko że zamiast klasycznej pizzy Margherity, prosił o pizzę Rolex. Na to hasło klientowi pokazywano skradzione rolexy i sprzedawano je za pól ceny rynkowej. W niektórych przypadkach dołączano również certyfikaty i fałszowano numer seryjny. Najbardziej poszukiwane przez klientów były zegarki z limitowanej serii l´Audemars Piguet Offshore, za które płacono do 10 tysięcy euro ( wartość rynkowa to 25 tys. euro).

Tygodniowo sprzedawano około 20 zegarków. Skradzione rolexy pochodziły z Włoch i z Hiszpanii. Kiedy policja wkroczyła do lokalu, właściciel schował 50 zegarków do dziecinnego wózka. Pozostałe z "oferty" znajdowały się w innym sklepie z zegarkami, który również zajmował się innowacyjną sprzedażą skradzionych rolexów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Basiu nic straconego - Pizza Rolex dla wybranych czeka... >))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale przecież nr. seryjne też sa podrobione. Sama widziałam. ten który kupiłam podaj za 20 albo 30 euro miał ograniczona iloś-numerów seryjnych. >>>>>>Czyżbym wywaliła jednak cenny oryginał? psiakrew! Teraz spała nie będę... ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, to nie podroby tylko orginaly - z numerem seryjnym - bo klienci nie byli przypadkowi, tak jak turysci, tylko "znane" osoby mieszkajace w Neapolu, zajmujace pewne stanowiska. Powiedzmy, ze byly one tylko dla "wybranych"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

sorry , cenę 10 tys euro za podróbke. Pomsta Nieba !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu. czy aby skradzine .? być może i skradzione, ale napewno podróby.
Za pół ceny ? Jakiej ceny?

mam na sumieniu przestęspstwo. Kupiłam rolexa automat, na plaży.
Z litości do tego biednego człowieka , który pracuje dla swych szefów , sam dostaje grosze.
Rolexa wywaliłam do kosza. Nikt by nie uwierzył , że kupilłam takie paskudstwo, albo by pomyślaą że mi się we łbie powywracało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.