Facebook Google+ Twitter

Neapol: Wysypisko śmieci jednak powstanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 16:12

Mimo wcześniejszych protestów, władze niewielkiej miejscowości w okolicach Neapolu wydały zgodę na budowę wysypiska śmieci.

Argumentem, który ostatecznie przesądził na korzyść inwestycji, były pieniądze.

Savignano Irpino liczy 1200 mieszkańców. Niedawno wszyscy oni wyszli na ulicę, by demonstrować przeciwko lokalizacji w ich miejscowości wielkiego wysypiska śmieci. Mają być na nie wywożone odpadki z Neapolu. Protest był tak gwałtowny, że doszło nawet do starć z policją.

Lokalne władze przypomniały sobie jednak o przepisie, który mówi, że zgoda na wysypisko powinna zostać sowicie wynagrodzona - pięć euro za każdą tonę odpadów. Oznacza to, że Savignano Irpino może oczekiwać od państwa ponad pięciu milionów euro.

Wójt gminy nie zastanawiał się dwa razy i wydał zgodę na budowę wysypiska śmieci. W zamian mieszkańcy zwolnieni zostaną z opłaty za wywóz odpadów i z kilku innych lokalnych podatków. 70 miejscowych rolników wciąż jednak nie może pogodzić się z utratą 22 hektarów, jakie zajmie nowa inwestycja. Dlatego wójt obiecał walczyć o podniesienie stawki: z pięciu do 10 euro za tonę śmieci. Jak podkreślił, odpadów w Neapolu nie brakuje, pieniędzy w kasie państwowej - też nie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.