Facebook Google+ Twitter

Neda symbolem wolności?

O śmierci Nedy Aghy Soltan wie już cały świat. Bo wszyscy mogli zobaczyć jak protestująca w Teheranie kobieta zostaje postrzelona przez rządową policję i umiera na środku placu, wśród krzyków zdesperowanych ludzi.

 / Fot. screen"Spoczywaj w pokoju Neda, cały świat płacze widząc Twój ostatni oddech. Nie zginęłaś na darmo. Zapamiętamy Cię" - taki wpis ukazał się na portalu społecznościowym Twitter, którego autorem jest gitarzysta z Nashville w Tennessee.

Choć śmierć Nedy nadal pozostawia wątpliwości, od razu stała się symbolem walki o wolność. W internecie można przeczytać miliony wpisów poświęconych dziewczynie, media wciąż powracają do tajemniczej sprawy, której rząd nie komentuje. Utworzona została też specjalna strona NedaNet, którą zajmują się hakerzy z całego świata. Jej celem jest wspomaganie przywrócenia demokracji w Iranie i pokazania światu co w kraju dzieje się naprawdę. By jednak to się udało, hakerzy za pomocą technologii muszą omijać irańską cenzurę, która ostro flirtuje wszystko co się dzieje w internecie.

"To ostatni moment delikatnego młodego życia, które wyciekło na chodniku przy ulicy Karegeh, uchwycone za pomocą kamery w telefonie komórkowym" - pisze jeden z irańskich blogerów. "Ale zaraz po tym powstało nowe życie - na ekranach komputerów dookoła świata" – dodał.

Źródło: Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.