Facebook Google+ Twitter

Need For Speed: Hot Pursuit - warto kupić?

Need For Speed powróciło. Atutem najnowszej odsłony tej zasłużonej serii gier jest przede wszystkim ponad 60 licencjonowanych aut i widowiskowe pościgi pomiędzy rajdowcami i policjantami.

Need For Speed jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier. Pierwszy NFS wyszedł w 1994 roku i podbił serca graczy. Dobrą passę kontynuowały kolejne tytuły z serii. NFS III: Hot Pursuit , NFS: Porsche 2000 czy NFS:Underground przykuwały do komputerów i konsol tysiące graczy na całym świecie. Jednak w ostatnich latach seria dostała zadyszki. Pomimo że NFS pozostawało hitem komercyjnym, to jednak sam poziom zabawy mocno spadł. Electronic Arts postanowiło ratować gry z serii NFS. W 2009 roku wyszedł bardzo dobry NFS: Shift, który się zbliżał charakterem rozgrywki do symulatora. W tym roku w internecie zadebiutował z kolei NFS World - darmowa gra, w której się w sieci ścierają rajdowcy z całego świata. NFS: Hot Pursuit to już drugi tytuł z serii, który miał premierę w tym roku. Czy warto się nim zainteresować?

WIĘCEJ O GRACH PRZECZYTASZ ZAWSZE NA GIERNIK.PL

Bez hamulców

Hot Pursuit przygotowywało studio Criterion Games, znane wcześniej z serii zręcznościowych wyścigów Burnout. W Hot Pursuit jeździ się bardzo przyjemnie. Oczywiście gra nie ma nic wspólnego z symulacją, a hamulca można praktycznie nie używać. Zresztą nikt się nie stara ukryć, że najnowsze NFS to gra zręcznościowa nastawiona na rozrywkę.

Ścigamy się po drogach wymyślonego półwyspu Seacrest County. Jeździmy po autostradach i szosach ciągnących się przez pustynie, lasy , malownicze wybrzeża i góry. Sytuację utrudnia fakt, że jeżdżą po nich też zwykli uczestnicy ruchu. Trasy są bardzo ciasno wytyczone.
Na szczęście istnieje całkiem bogata sieć skrótów, okalająca trasę głównego wyścigu. Jeżeli jesteśmy uważni, możemy zjechać z asfaltu i skrócić sobie zakręt przejazdem leśną drogą. Co ciekawe, nie zawsze musi być to dobra decyzja. Czasem trafiamy nie na skrót, ale wręcz na objazd, który skieruje nas na koniec stawki.

W grze brakuje fabuły i rozbudowanego trybu kariery. Po prostu włączamy ekran wyboru wyścigów i wybieramy wydarzenie dla policjantów lub rajdowców. Zasadniczo uczestniczymy w zwykłym wyścigu, wyścigu z czasem, wyścigu jeden na jeden i pościgu lub ucieczce przed policją.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.