Facebook Google+ Twitter

Negatyw na europejskiej trasie Virus Autumn Eurotour 2011

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-13 09:33

W listopadzie tego roku zespół Negatyw wyrusza w europejską trasę koncertową „Virus Autumn Eurotour 2011”. W trakcie trasy zespół pokona ponad 5000 km i odwiedzi następujące miasta: Békéscsabę, Wiedeń, Pragę, Gdynię, Warszawę, Poznań, Łódź, Kraków, Londyn, Katowice.

 / Fot. NegatywNa koncertach będzie można zakupić najnowszą płytę „Virus” która jest bardzo bogato wydana. Do 10 premierowych utworów dołączony został koncert DVD (HD) który został zrealizowany w Planetarium Śląskim. Na płycie znaleźć można również kulisy powstawania koncertu oraz płyty „Virus”.

Zespół Negatyw powstał na Śląsku w 1998 roku. Na swoim koncie ma 4 długogrające płyty. „Paczatarez” (2002), „Pamiętaj (2004), „Manchester” (2005), „VIRUS” (2010). 14 singli, kilkanaście teledysków, ponad 600 koncertów. Występowali na takich festiwalach jak m.in.: Top Trendy, Superjedynki, Jarocin, „Union of Rock” Węgorzewo, Yach Festiwal. Kojarzeni są z takimi piosenkami jak: „Dziewczyny nie Palcie Marihuany”, „Amsterdam”, „Lubię Was”, „Mam to co chciałem”. W 2002 roku zagrali najdłuższą trasę klubową w historii polskiego rock’n’rolla. W 75 dni wystąpili w 52 klubach.

Zespół NEGATYW nagrał koncert Overdrive dla VIVA POLSKA który został kilkanaście razy emitowany w telewizji. Pięciokrotnie wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej „Trójce”. W kultowym programie „wideoteka dorosłego człowieka” zagrali utwór „Jaki kolor wybrać chcesz” Czesława Niemena. Zespół też wystąpił na festiwalu międzynarodowym w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie oraz w Budapeszcie i Frankfurcie.

Wokalista zespołu Mietall Waluś jest współtwórcą piosenek na płycie „Uwaga Jedzie Tramwaj” zespołu Lenny Valentino. W 2003 roku Mietall nagrał piosenkę z Katarzyną Nosowską która ukazała się na składance „SI031”. Wystąpił też
na zaproszenie Muńka Staszczyka w teledysku zespołu T.LOVE „Love,Love,Love” obok takich gwiazd jak m.in: Kuba Wojewódzki, Kora, Zbigniew Hołdys, Kazik Staszewski. W 2009 roku Mietall Waluś razem z aktorem Rafałem Królikowskim nagrał utwór „Odwagi mi trzeba”. Celem nagrania tej piosenki było zwrócenie uwagi na problemy, które dotykają ludzi z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.

Pierwszy koncert w Polsce będzie miał miejsce w gdyńskim klubie muzycznym Ucho, 16 listopada. Przed gwiazdą wieczoru - zespołem NEGATYW, wystąpią dwie obiecujące grupy z Trójmiasta - WattEver (http://www.facebook.com/wattever) oraz Option Hoax (http://www.facebook.com/optionhoax).

Materiały promocyjne zespołu zamieścił Sławomir Nowak


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.