Facebook Google+ Twitter

Negatyw zagrał w klubie Luka

Zespół Negatyw – czołowy przedstawiciel mysłowickiej sceny alternatywnej - gościł w niedzielę w łódzkim klubie Luka. W roli supportu wystąpiła grupa Tres Botellas de la Leche.

Negatyw w klubie Luka / Fot. Magdalena StefańskaKoncert niestety należy uznać za porażkę i nie chodzi tu bynajmniej o poziom występujących zespołów, lecz frekwencję. Występ chłopaków ze Śląska nie przyciągnął tłumów. Do klubu przyszła zaledwie garstka fanów (ok. 20 osób). Nie ma się więc co dziwić, że grający tego wieczoru muzycy, byli w niezbyt wesołych nastrojach.

Jako pierwszy na scenie pojawił się łódzki zespół Tres Botellas de la Leche, który zagrał energetyczny, 30-minutowy koncert. Muzycy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, prezentując krótki set, składający się z melodyjnych, gitarowych piosenek. Jako zwieńczenie występu, usłyszeliśmy w ich wykonaniu cover Republiki Negatyw w klubie Luka / Fot. Magdalena Stefańska„Kombinat”.

Kilka minut przed 21, na scenę wkroczyła gwiazda tego wieczoru. Panowie z Mysłowic byli nieco oszołomieni, albo raczej przybici ilością zgromadzonych w klubie fanów, ale i tak dali znakomity koncert. Usłyszeliśmy ponad godzinny set, składający się z utworów przekrojowo dobranych z każdej z płyt, a także nagrania premierowe, (jak np. „Lekoman”). Nie zabrakło tego, co najlepsze w twórczości grupy, czyli piosenek „Mam to co chciałem”, „Czerwone tulipany”, „Amsterdam” , „Dylan Carlson”. Zespół pożegnał się z fanami nastrojowym utworem „Zaczarowany świat”.

Negatyw w klubie Luka / Fot. Magdalena StefańskaWydawało mi się do tej pory, że Negatyw jest zespołem lubianym przez dużą liczbę ludzi obracających się w alternatywnych klimatach muzycznych.. Tym bardziej smuci niska frekwencja na tym koncercie. Jako usprawiedliwienie dla tych, którzy nie przyszli, przychodzi mi do głowy jedynie niezbyt przychylna pogoda, ale z drugiej strony: czy padający deszcz można uznać za wystarczające usprawiedliwienie dla nieobecnych?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.