Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4098 miejsce

Negatywne skutki picia mleka.

Od dziecka jesteśmy uczeni, że mleko jest bardzo zdrowe. Mleko z ulubionymi kukurydzianymi płatkami, mleko do porannej kawy, czy mieszane ze słodkim miodem.

Pamiętam jak moi dziadkowie wręcz grozili mi : jak nie będziesz pić mleka to nie urośniesz ,
a na starość wypadną ci wszystkie zęby. Otóż nic bardziej mylnego jest one zdrowe, jeżeli mówimy o mleku
matki dziecka a nie krowim. Jednak jesteśmy dorośli!
Dla nowo narodzonych niestety każde mleko jest szkodliwe, jeżeli nie pochodzi od jego własnej matki.
Dla nas taka informacja kłóci się z powszechnie przyjętymi zasadami zdrowego żywienia „ pij mleko będziesz wielki”. Pośród tłumu zwolenników znajdują się też przeciwnicy super napoju, mówiąc: ja mleka nie piję. Wykluczyli oni ze swego jadłospisu przetwory mleczne a zastępują mlekiem ryżowym lub nasionami soi. A my się pytamy „ dlaczego?”.
Dlaczego mówi się, że koty nie mogą pić mleka? Udowodniono naukowo, że koty pijące krowie mleko żyją o połowę krócej. Pojawiły się u nich takie choroby jak: artretyzm, łysienie, utrata zębów, marskość wątroby, choroby degeneracyjne mózgu i rdzenia kręgowego. Są to przecież choroby ludzkie.
Na stronie internetowej organizacji PETA pojawia się hasło „ szwindel mleczny”- mleko nie zawiera ani włókna ani złożonych węglowodanów, są nafaszerowane nasyconymi tłuszczami i cholesterolem. Zwierają zanieczyszczenia w postaci krowiej krwi, ropy, pestycydy, hormony, antybiotyki.
Mleczne wyroby są przyczyną:
- nowotworów, alergii, zatwardzeń, otyłości, chorób serca.
Krowie mleko zawiera dużą ilość KAZEINY. Kazeina to największe białko mleka. Tworzy się z niej klej kazeinowy do klejenia drewnianych połączeń i elementów płytowych. Dla cielaków kazeina jest niezbędna do rozwoju kopyt i rogów. Ich układ trawienny jest inny od naszego i wytwarza reninę, dzięki której mają możliwość trawienia kazeinę. Dla nas jest bardzo szkodliwa,
gdyż produkuje ona niebezpieczną molekułę, która blokuje żyły i tętnice, osłabiając
dodatkowo
tkankę łączną.
W efekcie przyczynia się do powstawania chorób układu krążeniowego oraz chorób serca.
Małe dzieci nie chcą pić mleka krowiego, ponieważ nie jest ono tak słodkie jak matki. Dodatkowo powoduje ono biegunkę i wymioty. Nie chodzi jednak o to co jest słodsze i lepsze, lecz o podświadome odrzucenie przez dzieci obcego mleka. Nieświadome matki dbając o troskę swoich dzieci po prostu nie widzą, że nie pomagają tylko szkodzą. Doktor Benjamin Spock podał negatywne skutki karmienia dzieci krowim mlekiem , m.in. alergie, cukrzycę, anemię, choroby serca.
Wyniki badań Harvard Nurses’s podały, że kobiety w wieku 34-59 lat pijące szklankę mleka dwa razy dziennie miały wyższe ryzyko złamania ramion, bioder.
Jest to zdecydowanie zła wiadomość dla
fanów mleka, przecież mleko miało być
dobre dla kości? I tutaj trzeba powiedzieć wprost MLEKO POWODUJE OSTEOPOROZĘ.
Opracowania lekarzy we współpracy z
badaniami na Uniwersytecie Harward dowiodły negatywny wpływ płynu na kości, a dokładnie dochodzi do wysysania wapnia z kości.

Wchodząc do marketu nie patrzymy już na jakość produktu tylko na jego cenę. Do naszego kosza lądują kartony mleko- podobne z najniższej półki. To nie wszystko. Ktoś musi te mleko wyprodukować, ktoś musi je dostarczać w niesamowicie wysokiej produktywności. Są to krowy. Nie przystosowane do produkcji 40 litrów mleka dziennie. Każda krowa jest naszpikowana środkami hormonalnymi. Samice zapładniane są sztucznie a cielęta odbierane są matkom w kilka godzin po urodzeniu. Cielak waży około 50 kg. W ciągu dwóch lat
staje się młodym bykiem a
masa zwiększa się o 900 kg. Niemowlę waży 3,5- 4 kg. Człowiek potrzebuje około 20 lat by osiągnąć wagę
50-80 kg.
Mleko krowy jest dostosowane do potrzeb wyłącznie cieląt nie ludzi. Posiada duże ilości hormonu wzrostu (
do szybkiego wzrostu tkanki mięśniowej
i kostnej) .Dodajmy, że warunki w jakich żyją są porównywane do obozów koncentracyjnych niż do farm.
Co my możemy zrobić?
Najlepiej jest zaprzestać kupowania mleka. Nie potrzebujemy zastępować go
niczym,
ponieważ nie jest ono nam w ogóle potrzebne. Potrzebują je niemowlęta od własnej matki, a nie dorosłe osoby. My możemy pić więcej wody lub spożywać więcej soi.
Soja dostarczy nam więcej wapnia, witamin, żelaza, cynku i białka. W przeciwieństwie do białego napoju, nie zawiera cholesterolu.
Wszystkie białka dostarczają nam również orzechy, nasiona, ziarna, fasola i inne nasiona strączkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.