Facebook Google+ Twitter

Negocjacje pokojowe Gruzja-Rosja będą odbywać się w Sofii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-17 18:43

Negocjacje pokojowe w sprawie konfliktu w Gruzji mają być prowadzone w Bułgarii. Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych rządu w Sofii Milen Keremidczijew, który w piątek i sobotę przebywał w Gruzji. Kweremidczijew dodał, że Gruzja zaakceptowała bułgarską propozycję.

Z taką propozycją wystapił w ubiegłym tygodniu premier Sergiej Staniszew. Według szefa rządu w Sofii, Bułgaria z uwagi na wyważone i dobre stosunki zarowno z Gruzją, jak i z Rosją jest odpowiednim miejscem dla takich negocjacji.

W wywiadzie dla prywatnego radia Darik w niedziele Keremidczijew przypomniał, ze Bułgaria przyszła z pomocą humanitarną nie tylko Gruzji, lecz i Południowej Osetii.

W poniedziałek Keremidczijew przedstawi inicjatywę ambasadorowi Rosji Jurijowi Isakowowi. Dyplomata rosyjski zapewnił, że Rosja jest gotowa do omówienia kazdej propozycji, która przyczyniłaby się do rozwiązania powstałej sytuacji.

Jednocześnie wicepremier i minister spraw zagranicznych Bułgarii Iwajło Kałfin, analizując sytuację w regionie kaukaskim powiedział, że skład przyszłej misji pokojowej, o ktorej mowa w porozumieniu o zawieszeniu broni między Moskwą a Tbilisi, powinien być zaakceptowany przez obie strony konfliktu. Dodał jednak, iż nierealistycznym byłoby sądzić, że można obejść się bez udziału Rosji w takiej misji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.