Facebook Google+ Twitter

"Nekrofikcje" - fikcja z odrobiną prawdy o rzeczywistości

Jeżeli marzysz o świecie z pogranicza życia i śmierci, gdzie nieumarli grają główne role a magia jest codziennością, to książka "Nekrofikcje" Pawła Ciećwierza jest dla Ciebie.

Okładka książki / Fot. Materiały promocyjneW świecie książki magia istnieje na równi ze światem prawdziwym. "Nekrofikcje" to zbiór opowiadań. Poznajemy w niej nieciekawe ulice Mgławy, w której żądzą narkotyki i dziwni ludzie. Miasteczko opanowane jest przez Inkwizycję, która walczy ze złem, czarownicami, wiedźmami, poprzez bardzo wymyślne tortury, odbywające się w podziemiach tej osady.

Zbiór opowiada o życiu Paula Brighelli - nekromanty, któremu wbito w papiery heretycki pentagram, który kocha igrać z życiem, uprawia nielegalne praktyki magiczne. W książce pojawia się też przyjaciel bohatera, niejaki Skud, niegdyś żołnierz, którego psychika zwariowała - pozbawianie innych życia stało się jego codziennością.

Zbiór ośmiu opowiadań pełny jest niespodziewanych zwrotów akcji, niecodziennych bohaterów, przez co czyta się bardzo szybko, a każda kolejna strona powoduje u czytelnika chęć poznania dalszej historii.

Co prawda książka opowiada o nieistniejącym świecie magii, ale bardzo przypomina on naszą rzeczywistość. Miasto, o którym opowiada, przypomina mi nasze miasta, także szare i bez wyrazu. Również użycie kościoła jako władzy, pasuje do tego, co dzieje u nas.

Na jednej ze stron internetowych przeczytałam: "Nekrofikcje są pierwszą samodzielną publikacją Pawła Ciećwierza, wcześniejsze prace, to opowiadania opublikowane w pismach fantastycznych i jedno w antologii "Bez bohatera". (link I zgadzam się, że każde z tych opowiadań można bez problemu czytać jako samodzielne powiastki, nie spowoduje to utraty fabuły. Każde opowiadanie czytane osobno może być traktowane jak osobna historia.

Nie ukrywam, nie lubię literatury fantastycznej, ale ta książka bardzo mi się spodobała, przeczytałam ją z ogromną przyjemnością. I z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę autorstwa Pawła Ciećwierza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.