Facebook Google+ Twitter

Nekrolog noszony w sercu

Wszystkich Świętych. Przeglądam najświeższe wydania dzienników. Obok najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata szczególne miejsce zajmują wspomnienia tych, którzy w ostatnich miesiącach odeszli.

Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska, Ryszard Kaczorowski, Jerzy Turek, ks. Henryk Jankowski ... Lista zmarłych w ostatnim czasie wybitnych Polaków - polityków, ludzi kultury i nauki jakby nie miała końca. ,,Katastrofa pokazała elitom, że są śmiertelne"- mówi w wywiadzie dla ,,Polska The Times" prof. Zbigniew Mikołejko.

Patronem moich rozważań dotyczących odejścia z tego świata jest poeta ks. Jan Twardowski. ,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą''. Przesłanie jego wiersza jest wciąż aktualne. Należy pamiętać o pięknie ziemskiego bytu, ale nie można przy tym zapominać o jego kruchości. Wytłumaczenie trudnych spraw między nami, podanie sobie ręki, wybaczenie - to zadania na dzień dzisiejszy. ,,Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście''- to też z ks. Twardowskiego. I wciąż aktualne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.