Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12285 miejsce

"Nela i skarby Karaibów" - galeony, piraci i skrzynie pełne złota

"Nela i skarby Karaibów" to książka podróżnicza opowiadająca o jednym z najbardziej tajemniczych regionów świata, pełnym piratów, korsarzy i ukrytych skarbów.

okładka / Fot. Burda KsiążkiKaraiby kojarzą się z cudownymi wyspami, otoczonymi turkusową wodą oraz białymi plażami, na których można się opalać, popijając drinka z palemką. To także obszar, na którym działali piraci i korsarze, którzy napadali na statki. Dlatego na Karaibach może być wiele ukrytych skarbów. Właśnie o tej części świata pisze Nela Mała Reporterka.

"Nela i skarby Karaibów" to książka podróżnicza opowiadająca o jednym z najbardziej tajemniczych regionów świata, pełnym piratów, korsarzy i ukrytych skarbów. Książka została podzielona na 9 rozdziałów, w których zostały opisane przygody Neli.

Tym razem Mała Reporterka za swój cel swojej podróży wybrała Karaiby, czyli pewien obszar na Ziemi, a tak naprawdę bardziej na morzu. Składa się z Morza Karaibskiego i wielu, wielu, wielu wysepek. Na nich znajdują się różne państwa.

 / Fot. Weronika TrzeciakAutorka pisze o odkryciu Ameryki i Karaibów przez Krzysztofa Kolumba, Indianach Taino i ich rysunkach naskalnych, Francisie Drake'u, angielskim korsarzu grabiącym statki Hiszpanii i Portugalii, Czarnobrodym, jednym z najgroźniejszych piratów swoich czasów, zatopionych galeonach, na pokładach których może być złoto, srebro i szmaragdy, fregatach, ptakach, które swoim zachowaniem przypominających piratów, czerwonych rozgwiazdach, które układają się niczym gwiazdy na dnie morza oraz lasach mangrowych (namorzynowych), po których nie da się spacerować.

Z książki dowiedziałam się, czym różnią się korsarze od piratów (do tej pory były to dla mnie synonimy). Podobnie jak ja, niektórzy nie widzą żadnej różnicy między tymi pojęciami, wszak zarówno korsarze, jak i piraci atakowali i grabili statki. Różnica polegała na tym, że korsarze mieli zgodę jakiegoś króla, dlatego nie musieli się obawiać, że w tym kraju spotka ich kara. Natomiast piraci nie mieli umowy z żadnym królem, działali nielegalnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.