Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10139 miejsce

Nela wspiera akcję „Walczymy o goryle”

21 sierpnia w warszawskim ogrodzie zoologicznym odbędzie się Piknik edukacyjny, podczas którego Nela Mała Reporterka będzie wspierała akcje "Walczymy o goryle"!

Nela Mała Reporterka z obrazami Lucy szympansicy / Fot. Nela Mała ReporterkaW niedzielę 21 sierpnia w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie odbędzie się Piknik edukacyjny, poświęcony tematyce zagrożonych wyginięciem goryli Grauera połączony ze zbiórką funduszy na budowę i wyposażenie rezerwatu, który ma chronić ten rzadki gatunek przed wyginięciem. Gościem specjalnym imprezy będzie podróżniczka i autorka książek podróżniczych – Nela Mała Reporterka.

Rodzinny dzień w warszawskim ZOO będzie wypełniony atrakcjami nie tylko dla najmłodszych. W niedzielę od godziny 12.00 do 15.00 odbędą się wspólne zajęcia z gimnastyki Tai chi, pracownicy ZOO opowiedzą jak wygląda codzienne życie małp człekokształtnych przebywających w miejskim ogrodzie zoologicznym, a także zaplanowany jest konkurs wiedzy o tych zwierzętach. Dla wszystkich, którzy poczują głód, będą przygotowane specjalne przekąski z „gorylowego menu”, a chętni obejrzą prezentację okazów skonfiskowanych przemytnikom handlującym, tak zwanymi „zwierzęcymi pamiątkami”.

Osoby, które w niedzielę 21 sierpnia pojawią się w warszawskim ZOO w przebraniu goryla będą mogły wejść na teren ogrodu za darmo! Dodatkowo, w czasie trwania imprezy odbędzie się konkurs na najciekawsze przebranie, a dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

Punktem kulminacyjnym pikniku, będzie licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. Najbardziej elegancka i stylowa mieszkanka warszawskiego ZOO, swoje dzieła przygotowała malując pędzlem, ale także ustami i palcami. Wszystkie pieniądze zebrane podczas licytacji, zostaną następnie przekazane na rzecz zagrożonych wyginięciem goryli Grauera żyjących w kotlinie Konga w środkowej Afryce. Gatunek tych niezwykłych goryli może zupełnie zniknąć z powodu działalności człowieka na obszarze zamieszkiwanym przez te największe ssaki naczelne. Nela Mała Reporterka będzie wspierała całą akcję, a także zajmie się współprowadzeniem aukcji obrazów Lucy.
Dla najbardziej hojnych darczyńców przewidziana jest dodatkowa atrakcja, czyli wspólna z Nelą Małą Reporterką wycieczka po, zamkniętym dla zwiedzających, zapleczu pawilony małp człekokształtnych!

Podczas Pikniku edukacyjnego w ZOO, Nela będzie zachęcała do pomocy gorylom Grauera również poprzez wrzucenie dowolnej kwoty do specjalnie na to przygotowanej szkatuły, znajdującej się niedaleko wejścia, przy głównej alei oraz wpłat na specjalnie utworzone konto akcji.

Do zobaczenia w ZOO w niedzielę 21 sierpnia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Impreza zapowiada się ciekawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.