Facebook Google+ Twitter

NeLL jest kobietą

Z nadzieją polskiej sceny alternatywnej, śląskim zespołem NeLL, o demokratyzacji muzyki, tęczowej rewolucji i planach na przyszłość.

NeLL / Fot. Marcin ŚwierczekNeLL to zespół, który robi sporo zamieszania na niezależnej scenie muzycznej od kiedy został zauważony przez Piotra Stelmacha, dziennikarza radiowej Trójki, który zaprosił muzyków do swojego projektu "Offensywa". Utwór „Red Ribbons” znalazł się na na pierwszej edycji składanki, a piosenka „Lemon Cold Ice Milk” otwiera drugą część kompilacji - „Offensywa 2”. Niedawno ukazał się pierwszy singiel śląskiej grupy. Na krążku znalazły się dwa utwory: tytułowy „Downwards the City” i „Nature of my Home”. Jest to wydarzenie precedensowe, jako że NeLL jako pierwszy zespół w Polsce zdobył fundusze na nagranie płyty za pośrednictwem portalu megatotal.pl.

Marcin Świerczek: Kilka lat temu modne było mówienie, że Polska jest kobietą. Dzisiaj chciałbym was zapytać czy NeLL jest kobietą.
Zespół: Tak!

A co determinuje jej kobiecość?
Bartek Księżyk: NeLL jak każda kobieta jest bardzo zmienna. Tak samo nasza muzyka jest bardzo zmienna i różnorodna.
Sojer: NeLL jest o nas zazdrosna. Jak zdradzamy ją z innymi kobietami, to jej kompletnie odbija.

Pytam o tą seksualność waszego zespołu, bo te tematy często w waszych tekstach są poruszane. Nie są to jednak typowe historie miłosne. Jako jedni z nielicznych w kraju śpiewacie także o miłości homoseksualnej.
BK: U nas cała tematyka miłosna jest postrzegana bardzo ogólnie, nie wprowadzamy wyraźnego podziału na płcie. Mówimy o uczuciu, a jeśli jest ono homoseksualne, to jest po prostu jeden z wielu aspektów. W Polsce te sprawy są wciąż postrzegane jako coś dziwnego, a że my o tym mówimy, to zostaliśmy nazwani flagowym zespołem tęczowej rewolucji w kraju. Taka etykietka nam nie przeszkadza, wręcz czujemy się dumni, że wykraczamy poza utarty kanon.

Waszym zdaniem kraj jest gotów na przyjęcie takich treści?
BK: Nie wiem czy jest gotów, myślę, że musi stać się gotów. Skoro Tomasz Raczek i jego partner zostali okrzyknięci przez „Galę” najpiękniejszą parą, to już chyba czas najwyższy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.