Facebook Google+ Twitter

Nelli Rokita. Ekspert od niepłodności

Według posłanki PiS kobieca bezpłodność jest m.in. wynikiem... aborcji, a męska - złego kontaktu z rodziną.

Nelli Rokita / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Nelli_RokitaPani Nelli Rokita w programie TVN24 "Kropka nad i" poparła projekt posła swojej frakcji, Bolesława Piechy, całkowicie zakazujący metody in vitro (IVF). Sądzi, że państwo nie powinno płacić za taki zabieg, bo "Nie każda kobieta jest być może stworzona do bycia matką. Nic na siłę."

Jej zdaniem niepłodność nie jest chorobą, ale wynikiem wcześniej dokonanych aborcji i problemów psychicznych. Bezpłodność dotyka także mężczyzn, bo "mają zły stosunek do klasycznej rodziny, nie mają więzi z rodziną".
Rokita uważa, że szkolenie pomoże mężczyznom stworzyć rodzinę (w domyśle - pozbyć się problemu niepłodności). I tutaj pomysły najwyraźniej się posłance skończyły, bo nie znalazła rozwiązania dla kobiet nie mogących mieć własnych dzieci.

**
Zastanawiające jest stanowisko Nelli Rokity w tej sprawie. Jako kobieta i matka powinna, wydawało by się, popierać chęć kobiet bezpłodnych do urodzenia dziecka, stworzenia pełnej rodziny. Czy według niej, wykluczając nie bycie stworzonym do macierzyństwa i dokonane aborcje, reszta kobiet nie mogących mieć dzieci jest psychicznie nie w porządku? Pani Rokita powinna, zdaje się, częściej słuchać próśb bezpłodnych niż swoich "wspierających rodzinę" kolegów partyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

renata jancewicz
  • renata jancewicz
  • 18.10.2010 12:46

Przeraza mnie glupota tej baby jak ona smie w ten sposob obrazac ludzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak słów co te babsko wygaduje.Nikomu źle nie życzę,ale chciałabym usłyszeć co ma do powiedzenia gdy jej córka będzie miała kłopoty z zajściem w ciążę.To jest za poważna sprawa żeby osoba publiczna obrażałą ok,.20% kobiet w tym mnie osobiście to b.dotknęło.
Oczekuję żeby nas publicznie pszeprosiła.
Dziwię się panu Rokicue że nie może poskromić żony w jej wypowiedziach przy wystąpienach publicznych, w domu niech gada co chce. Stracił Pan u mnie swój autorytet.
Pani Olejnik mądrze nie przerywałą wypowiedzi pani Rokity żeby wszyscy widzieli co sobą reprezentuje, albo Ją zatkało! Bo mnie strasznie, jeszcze nie moge dojść do siebie/16 lat leczenia,kilka poronień/ niech się ta kobieta w ogóle już nie odzywa na żadne tematy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ciekawe tylko c jeżeli mimo wszystko nie możesz? Co wtedy winą obarczysz?"
Właśnie dlatego, że nie jest to jedyna przyczyna, ale jedna z wielu w dzisiejszym świecie, nie warto jej sobie samemu fundować.... tak uważam. A najlepiej, jakby wypowiedziały się osoby starające się. Bo na ogół, niestety, o tych problemach mówią starsze panie, i ci, którzy mają dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I odwrotnie: "o patrz, nie brałam pigułek i mogę mieć dzieci". Ciekawe tylko c jeżeli mimo wszystko nie możesz? Co wtedy winą obarczysz? A to że płodność spada po 10 latach, hymmm... Nie trzeba studiować biologii by wiedzieć że tak już jest skonstruowana kobieta bierze pigułki czy nie/ To nie pigułka prowadzi do przekwitania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To kuriozum mentalne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta argumentacja przypomina palacza - "ja tyle palę i nie mam raka". Państwu gratuluję trójeczki. Mimo wszystko stwierdzono, że po 10 latach przyjmowania płodność obniża się o połowę. Oczywiście, obniża to nie znaczy zanika w ogóle, tego nie napisałam. Jednak tak się składa, że pracowałam w koncernie farmaceutycznym, i wiem, co przedstawiciele firm prezentują lekarzom. Zresztą są jeszcze badania instytutu leczenia niepłodności z USA, gdzie jednak widać, że terapia hormonalna ma wpływ na płodność. Tabletki to tabletki. Jak każda "chemia" nie są cudowne, wystarczy przeczytać ulotkę. Nie będę walczyć z wiatrakami, bo przy miliardach z koncernów tak to wygląda, ale dziwnym trafem ktoś przeznaczał pieniądze na tyle badań - środki antykoncepcyjne są segmentem z najczęściej badanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kobieta jest totalnie nieogarnięta i chyba nie do końca wie co mówi. A nawiązując do wypowiedzi pani Agaty o pigułkach, to niestety muszę ją rozczarowa ale nie ma racji. Po pierwsze 100 czy 50 zł. to kosztwały dawno temy, a po 2 to moja żona i ja mamy 3 dzieci, a żona bieże pigułki od lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwałam swoją suczkę imieniem tej pani. Jest taka nieogarnięta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie każda kobieta jest być może stworzona do bycia matką. Nic na siłę."
"Bezpłodność dotyka także mężczyzn, bo "mają zły stosunek do klasycznej rodziny, nie mają więzi z rodziną".
Do tej pory słuchałam wypowiedzi tej pani z politowaniem, ale po tym zagotowało się we mnie. Czyli para z marginesu społecznego, płodząca rok po roku w pijanym widzie kolejnych potomków to ludzie stworzeni do bycia rodzicami? Podobnie jak wzorowy mąż i ojciec - Josef Fritzl. Natomiast moi znajomi, którzy wspaniale wychowują dwójkę adoptowanych maluchów najwyraźniej nie mają kwalifikacji na rodziców, skoro dotknęła ich bezpłodność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba zależy od moderatora. Patrzę po artykułach, że czasem mieszanie opinii z informacją uchodzi, a czasem nie.
Co do Nelly, to wsadziła wszystkich bezdzietnych do jednego worka, co jest bardzo krzywdzące, bo nie wszystkie niepłodne kobiety w tym kraju dokonywały przecież aborcji. A jak wielką traumą jest bezskuteczne staranie się o potomka, wiem doskonale, bo po kilku rozmowach z takimi kobietami zmieniłam temat pracy magisterskiej. To ogromny ciężar :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.