Facebook Google+ Twitter

Nelsinho Piquet wystartuje w wyścigu Nascar!

Nelson Ângelo Tamsma Piquet Souto Maior, znany również jako Nelsinho Piquet lub Nelson Piquet Jr, wraca za kierownicę samochodu. Brazylijczyk, który został wyrzucony z Renault, wystartuje w przyszłym tygodniu w wyścigach serii Nascar.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Nelson_Angelo_Piquet.jpgRazem ze swoim rodakiem Vitorem Meirą 12 października, wezmą udział w wyścigu Nascar, który ma się rozgrywać na torze Rockingham Speedway w Północnej Karolinie.
[i]"Nie jest łatwo przechodzić z jednej wyścigowej konkurencji do drugiej, ale mamy dwóch kierowców z wielkim talentem gwarantującym sukcesy" - powiedział Tom DeLoach, właściciel zespołu. Brazylijczycy wystąpią w zespole Red Horse Racing.

Nelsinho był jednym z bohaterów "afery singapurskiej". W 2008 roku, podczas trwających GP Formuły 1, otrzymał polecenie, aby uderzyć w ścianę toru. W ten sposób zespół Renault chciał zwiększyć szansę na końcowe zwycięstwo kolegi z zespołu Piqueta, Fernando Alonso. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d6/NASCAR_practice.jpg
W sierpniu 2009 roku Brazylijczyk został wyrzucony z zespołu Renault za słabe wyniki. Wtedy szybko poinformował o incydencie Międzynarodową Federację Samochodową.


źródło:TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.