Facebook Google+ Twitter

Nelson Mandela w szpitalu! "Samopoczucie chorego jest dobre"

Południowoafrykański działacz i polityk został przewieziony do szpitala ze względu na nieustępujące bóle brzuszne. Wyrazy pocieszenia i powrotu do zdrowia przesłał mu prezydent RPA Jacob Zuma.

Nelson Mandela - 13 maja 1998 r., Johannesburg, RPA / Fot. sagoodnews/Wikipedia/Creative Commons 2.0Informację o stanie zdrowia Nelsona Mandeli potwierdził oficjalnie prezydent Zuma, dodając, że samopoczucie chorego jest dobre. Przekazano też słowa "miłości i dobrych życzeń od mieszkańców południowej Afryki i ludzi z całego świata" - co odnotowało BBC. Rzecznik prezydenta Mac Maharaj oznajmił, że będzie regularnie powiadamiał o postępach w leczeniu Mandeli.

93-letni mąż stanu i ikona anty apartheidu uskarża się ostatnio na stan swojego zdrowia coraz częściej. Nie poinformowano, w którym szpitalu przebywa. W styczniu ubiegłego roku przebywał w placówce zdrowotnej Milpark w Johannesburgu. Prezydent Zuma poprosił, by dochowano prywatności i spokoju chorego oraz jego rodziny.

 / Fot. EPA/JON HRUSANelson Mandela wycofał się z pełnego uczestnictwa w życiu publicznym osiem lat temu. W ubiegłym miesiącu powrócił do miejskiego życia. Jego ostatnie wystąpienie przed liczniejszą publicznością miało miejsce w 2010 roku przy okazji Mistrzostw Świata, które zorganizowano w Republice Południowej Afryki.

Nelson Mandela spędził 27 lat w więzieniach z powodu czynnej walki przeciwko reżimowi. Jest laureatem Nagrody Nobla. W 1994 r. został pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mandelowa
  • mandelowa
  • 27.02.2012 10:22

Naćpał się i tyle. Zrobił "odlot". Po jutrze samo przejdzie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.