Facebook Google+ Twitter

Nelson Mandela został wypisany ze szpitala!

Uskarżający się na bóle brzuszne Nelson Mandela powrócił do domu. Prezydent RPA Jacob Zuma oznajmił oficjalnie, że "nic nie wskazuje na jakąkolwiek poważną dolegliwość."

 / Fot. EPA/ELMOND JIYANEJak zakomunikowano, 93-letni bojownik o prawa człowieka poddał się laparoskopii. W oficjalnych oświadczeniach rządu nie podano bliższych szczegółów o stanie zdrowia Nelsona Mandeli poza potwierdzeniem, iż jego kondycja jest dobra. Minister obrony Lindiwe Sisulu napomknął, że słynny Południowoafrykańczyk odczuwał "ogólny dyskomfort". Dodano przy tym, że jego stan jest "świetny jak na swój wiek".

W imieniu Nelsona Mandeli złożył słowa podziękowania za "dobre życzenia i wsparcie" prezydent Zuma. Oznajmił też, co podało BBC: "Lekarze zmuszeni byli odesłać go do domu, gdyż badania lekarskie jakim się poddał nie wykazały u niego poważniejszej niedomogi."

Nelson Mandela (2010) / Fot. Chaouki Kamboua/Wikipedia (F)/Creative Commons 3.0Korespondent BBC w Johannesburgu, Karen Allen powiedziała, że Mandela wciąż jest dla wielu Południowoafrykańczyków ojcem narodu. Walka o wolność i godność obywateli została przez Nelsona Mandelę opłacona 27-letnim pobytem w więzieniach. Sprzeciw wobec polityce apartheidu zjednał mu sympatyków i wyniósł na stanowisko prezydenta Republiki Południowej Afryki w 1994 r.

Wiek i zdrowie Mandeli sprawiły, iż od 2004 r. ograniczył swoje uczestnictwo w pełni życia publicznego i politycznego.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 26.02.2012 20:34

Komuchy trzymają się mocno. Nie tylko białe, ale i czarne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.