Facebook Google+ Twitter

Neonaziści jednoczą siły

Dwie, skrajnie prawicowe, niemieckie partie - NPD i DVU połączą siły i staną się wkrótce jednym ugrupowaniem.

Niemieccy neonaziści jednoczą swoje siły. Czy Niemcom grozi powrót narodowego socjalizmu? / Fot. Marek Peters, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Neonazi-skinheads-weiss-und-stolz.jpgPodczas zjazdu w Bamberg, 4 czerwca br., przywódcy Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD) oraz Niemieckiej Unii Ludowej (DVU), Udo Voigt i Matthias Faust, porozumieli się wstępnie co do wspólnej przyszłości obu swoich ugrupowań.

Szefowie NPD i DVU we wspólnym oświadczeniu wyrazili chęć głębszej współpracy oraz - przy ewentualnej aprobacie członków i zwolenników obu partii - zamiar zjednoczenia niemieckiej neonazistowskiej prawicy i połączenia sił w przyszłych wyborach.

Dla obu ugrupowań ewentualna fuzja może przynieść tylko i wyłącznie korzyści. NPD i DVU, posiadając kolejno 6800 i 4500 członków, nie stanowią dużej siły politycznej. Po połączeniu i wspólnym starcie w wyborach będą mogli liczyć na zdecydowanie większe poparcie jako jedna partia, a co za tym idzie większy udział we władzy.

Udo Voigt - przywódca neonazistowskiej Narodowodemokratycznej Partii Niemiec. / Fot. Marek Peters, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Udo_Voigt-Rudolf_Hess.jpgOba neonazistowskie ugrupowania współpracowały ze sobą już wcześniej przy okazji "Deutschlandpakt" - paktu Niemiec. Miał on na celu zawieszenie rywalizacji pomiędzy NPD i DVU o głosy wyborców. Pakt został jednak wypowiedziany przez NPD, która zdecydowała się na samodzielny start w wyborach samorządowych w Brandenburgii.

Radykałowie niemieccy porozumieli się już także w sprawie nadchodzących wyborów prezydenckich, w których wspólnie poprą Franka Rennicke, który był już kandydatem na urząd prezydenta w poprzednich wyborach. Uzyskał wtedy jedynie 4 z 1223 głosów elektorów.

Źródło: dw-world.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.