Facebook Google+ Twitter

Neonaziści walczą o wyborców

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-14 13:52

Po sukcesach wyborczych w Saksonii i Meklemburgi, neonaziści stawiają sobie za cel zdobycie mandatów poselskich w którymś z krajów związkowych byłej RFN. W najbliższą niedzielę odbędzie się w Hanowerze zjazd ekstremistów. Udział wezmą wszyscy czołowi funkcjonariusze partii.

Siedziba władz Dolnej Saksonii - hanowerski ratusz / Fot. wikipedia.de, GNU free licenseRządząca w Niemczech wielka koalicja nie może dojść do porozumienia w sprawie dalszego działania w celu neutralizacji NPD. Brak jedności w Berlinie wykorzystują neonaziści, rozpoczynający w stolicy Dolnej Saksonii - Hanowerze, polowanie na głosy wyborców. - W Dolnej Saksonii 10 procent wyborców to ludzie myślący kategoriami narodowymi - twierdzi Udo Voigt, przewodniczący NPD - tych musimy pociągnąć za sobą do urn wyborczych, aby z Hanoweru sygnał dotarł do reszty Niemiec.

Przedstawiciele NPD zasiadają obecnie w landtagu (parlament krajowy) w Saksonii i Meklemburgi. Według sondaży opinii publicznej, poparcie dla ekstremistów w Dolnej Saksonii jest znacznie niższe od 5 procent, które są konieczne, aby wejść w skład parlamentu.

Alians zawarty przez przedstawicieli kościoła, partii demokratycznych oraz związków zawodowych, przygotowuje protest przeciwko wiecowi NPD. Organizatorzy spodziewają się udziału około 3 tys. mieszkańców Hanoweru. Neonaziści wynajęli w hanowerskim centrum kongresowym salę mieszczącą około 700 osób. - Publicznego wystąpienia "brunatnych koszul" o tych rozmiarach nie przeżyliśmy w Dolnej Saksonii od kilkudziesięciu lat - powiedział "Die Welt" szef regionalnego Niemieckiego Zrzeszenia Związków Zawodowych Sebastian Wertmueller - nie możemy pozostawić tego bez odpowiedzi.

Gorączkowe przygotowania prowadzi również policja. - Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz wydarzeń - stwierdził Hans-Dieter Klosa, szef hanowerskiej policji, w wywiadzie dla dziennika. Opracowane na podstawie "Die Welt", "Ewangelische Zeitung".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

No, proszę a nas pouczają i wytykają faszystowski, albo stalinowski rząd. A tymczasem belki we własnym oku nie widzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.09.2007 02:14

Adam, przestan robic za Kasandre... Twoj scenariusz mi sie w ogole nie podoba... :((( Miejmy nadzieje, ze sie mylisz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

NSDAP zaczynała z o wiele mniejszym poparciem. Jeszcze w 1932 r. wyglądali całkiem blado. Niech tylko zdarzy się kryzys, jak 23 października 1929 r. na nowojorskiej giełdzie i mamy możliwy scenariusz: z jednej strony neonazistowskie Niemcy, z drugiej Rosja Putinowska z bojówkami młodzieżowek paramilitarnych i rozbuchanym rasizmem. A między nimi, jak zwykle, Polska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2007 23:04

Ani nie mow, Maciek... Zaczynaja glupiec... a SPD i CDU, zamiast cos zrobic, prowadza niezwykle madre dyskusje...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2007 18:43

Tja... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ałłłłćććć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2007 17:04

Czekalem na to pytanie... Oto odpowiedz: Meklemburgia: 7,3% i 6 mandatow; Saksonia: 9,2% i 12 mandatow...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrakło mi informacji jak dużą siłę przebicia wśród mieszkańców wschodnich i pd-wsch Niemiec ma NPD. Jakie to rzedy procent? Trzeba się bać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.