Facebook Google+ Twitter

Neonazistowska bojówka mordowała imigrantów w Niemczech

Zagrożenie ideologicznymi skrajnościami i propagowanie poglądów "popieranych" użyciem niewłaściwych symboli oraz przemocy i broni, to zmora każdego państwa. Niemcy stanęli nie po raz pierwszy przed faktami dokonanymi.

 / Fot. Steffen Seber/Public DomainWładze niemieckie poinformowały o wykryciu w ostatnich dniach neonazistowskiej grupy terrorystycznej o nazwie Narodowosocjalistyczne Podziemie. Sukces zapoczątkowało oddanie się w ręce policji jej członkini Beate Zschaeppe. Ona i dwóch mężczyzn stanowili trzon bandy, a przynajmniej tyle wiadomo do czasu złożenia przez nią zeznań. Jak podało TVP Info: "Wcześniej jej wspólnicy popełnili samobójstwo, prawdopodobnie obawiając się schwytania po napadzie na bank." Co ważne, kilka dni temu Beate Zschaeppe podłożyła bombę w domu w Zwickau. W zgliszczach dokonano intrygującego odkrycia o czym powiedział CNN członek niemieckiego parlamentu Jerzy Montag (Partia Zielonych): "Niemiecka policja kryminalna poinformowała mnie, iż w Zwickau gdzie doszło do eksplozji znaleziono listę, która zawierała informacje dotyczące mojej osoby oraz innych polityków."

 / Fot. w24Minister Spraw Wewnętrznych Hans-Peter Friedrich oznajmił, iż "stanęliśmy w obliczu nowej formy terroryzmu skrajnej prawicy."

Narodowosocjalistyczne Podziemie jest odpowiedzialne za zbrodnie dokonane na dziewięciu imigrantach oraz funkcjonariuszce policji w latach 2000-2007, a przez 14 lat dopuścili się szeregu groźnych czynów. Ujawnione fakty i okoliczności wywołały wiele kontrowersji, uwag i planów, co do dalszego postępowania mając na uwadze przeciwdziałanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tyle chaosu w tym materiale, że "zachodni zielony" parlamentarzysta, ze swojska pięknym imieniem Jerzy, znalazł się na liście nie lubianej frakcji Pani Beate Zschaeppe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednym z największych sukcesów lewicy jest wmówienie światu że nazizm to ideologia prawicowa-M. Friedman
Do dziś nic pod tym względem się nie zmieniło to wciąż socjalizm tyle, że chłopcy ze wschodu mordowali w imię klasy robotniczej a ci z zachodu w imię rasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Michał- spór o to czy nazizm jest prawicą czy lewicą jest ciekawy. W III Rzeszy był lewicowcy teraz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od kiedy Nazizm jest prawicowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działalność ogranizacji neo -nazistowskich w Niemczech była aparatowi bezpieczeństwa dobrze znana! Co więcej urzędnik państwowy odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju był poinformowany, wiedział o napadzie np: na Irankę w Kolonii. Jego sympatie były jednak po stronie prawicowych radykałów; urzędnika zdjęto z urzędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.