Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16377 miejsce

Neonowa noc. Wybierz się na spacer po Muzeum Neonów

Muzeum Neonów znów zaprasza na zwiedzanie. Poczuj sztukę w zupełnie nowy sposób.

 / Fot. materiały prasowe"We love Warsaw" organizuje 18 sierpnia nocne zwiedzanie Muzeum Neonów. W trakcie grupowego spaceru uczestnicy poznają historię i pochodzenie neonów, dowiedzą się o ich znaczeniu kulturalnym i politycznym. Cena biletów - 30 zł, zbiórka pod neonem PKP Stadion o 21. Uczestnictwo płatne z góry, rezerwacje na stronie we love Warsaw

Muzeum Neonów to pierwsza w Polsce incjatywa dostrzegająca w neonach wartość artystyczną i zabytkową. Dla wielu neony wciąż są wyłącznie szpecącymi pozostałościami ulicy poprzednich lat. Tym bardziej zadziwiać może pomysł, że znaleźli się ludzie wkładający energię w ich gromadzenie i konserwację.

- Neony znikają z ulicy z dnia na dzień. Projektowali je znani graficy i artyści, były stworzone specjalnie dla miejsca, w którym miały się znaleźć. Niektórzy twierdzą, że powinny zostać tam, gdzie były, ale trudno, żeby napis Biblioteka Publiczna, wisiał nad salonem fryzjerskim - mówi Witold Urbanowicz, pracownik działu PR Muzeum Neonów.

Jednak działalność na rzecz kultury, szczególnie tak rzadkich jej okazów, musi się wiązać ze swoistymi problemami, przede wszystkim finansowymi. Aby neon pojawił się w kolekcji muzeum, musi zostać zdjęty i przywieziony. Największe koszty to renowacja. Zajmuje się nimi Fundacja Neon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.