Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21148 miejsce

"Neonowy byk" zwycięzcą 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego!

17 października w Multikinie Złote Tarasy ogłoszono werdykty jury 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego i wręczono nagrody laureatom.

KONKURS MIĘDZYNARODOWY (dla filmów fabularnych z całego świata):

Neonowy byk / Fot. materiały promocyjneWarsaw Grand Prix, czyli główną nagrodę w Konkursie Międzynarodowym, ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa otrzymał film "Neonowy byk" (Brazylia, Urugwaj, Holandia) w reżyserii Gabriela Mascara (o filmie można przeczytać tutaj).

- Nagrodę otrzymuje piękny, szczery film za jego zapadające głęboko w pamięć obrazy i uniwersalne przesłanie oraz za przesuwanie granic dotyczących stereotypów płciowych przy jednoczesnym nawiązywaniu do wciąż żywych archetypów - napisano w uzasadnieniu.

Potwór o tysiącu głów / Fot. materiały promocyjneNagrodę za Najlepszą Reżyserię otrzymał Rodrigo Plá za film "Potwór o tysiącu głów" (Meksyk). Za mocne, i sugestywne obrazy, które porywają widza w podróż poza przestrzeń ukazaną w kadrze. Reżyser z wyczuciem posługuje się dźwiękiem i precyzyjnie wykorzystuje środki wizualne, które składają się na opowieść i przesłanie dzieła. To nagroda za potraktowanie filmu jako złożonego dzieła sztuki

Specjalną Nagrodę Jury zdobyła Jana Raluy za rolę w filmie "Potwór o tysiącu głów" (Meksyk) w reżyserii Rodriga Plá (o filmie można przeczytać tutaj).

- Nagroda za wybitną, odważną kreację aktorską. Za rolę, która przedstawia bohatera o tysiącu twarzach. Za szczerość, głębię i intensywność, dzięki którym film jest jedyny w swoim rodzaju - brzmiało uzasadnienie jury.

W skład jury weszli: Elena Fanailova (Rosja), Uljana Kim (Litwa), Sławomir Fabicki (Polska), Martti Helde (Estonia), Pavle Vučković (Serbia).


KONKURS 1-2 (dla pierwszych i drugich pełnometrażowych filmów fabularnych w dorobku ich reżyserów z całego świata):

Wróble / Fot. materiały promocyjneZwyciężył film "Wróble" (Islandia, Dania, Chorwacja) w reżyserii Rúnara Rúnarssona (o filmie można przeczytać tutaj).

- Za mistrzowsko i poetycko nakręconą wędrówkę antybohatera, która prowadzi do niezapomnianego, głęboko humanistycznego zakończenia - brzmiało uzasadnienie jury.

Zatrzymać / Fot. materiały promocyjneWyróżnienie w tej kategorii otrzymał film "Zatrzymać" (Belgia, Szwajcaria, Francja 2015) w reżyserii Guillaume Seneza (o filmie można przeczytać tutaj).

- Za wiarygodne sportretowanie konsekwencji złych decyzji wynikających z naiwności zarówno nastolatków, jak i dorosłych - napisano w uzasadnieniu.

W skład jury weszli: Katarzyna Jungowska (Polska), Zornitsa Sophia (Bułgaria), Elad Keidan (Izrael).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.