Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15313 miejsce

Neopogaństwo, pogaństwo czy rodzimowierstwo? Co za różnica?

W lipcu 2016 r. na ASP Przystanku Woodstock po raz pierwszy miała miejsce Wioska Słowiańska, prezentująca cykl wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów dotyczących rodzimej wiary i kultury.

Wioska Słowiańska 2016 ASP, Przystanek Woodstock / Fot. Ratomir WilkowskiPrzystanek Woodstock jest chyba największym kilkudniowym festiwalem muzycznym w tej części Europy. Artyści z Polski jak i zagranicy, w przeciągu kilku dni jego trwania, występują na czterech scenach: Dużej, Małej, Pokojowej Wioski Kryszny i scenie ASP. W tym roku po raz pierwszy podczas Akademii Sztuk Przepięknych, w ramach planowanej Wioski Słowiańskiej szerzej zaprezentowana została również nasza rodzima, tradycyjna, słowiańska kultura.

Wioska Słowiańska 2016 ASP, Przystanek Woodstock / Fot. Ratomir WilkowskiProjekt Wioski Słowiańskiej w ramach ASP jest niezależną inicjatywą społeczną. Narodził się podczas poprzedniego Przystanku Woodstock kiedy to w 2015 roku kilkanaście osób, którym szczególnie bliska jest rodzima wiara i kultura, postanowiło zorganizować nieformalne spotkanie. Odzew na to spontanicznie zwołane wydarzenie był tak duży, że postanowiono zwrócić się do organizatorów Przystanku Woodstock o formalną możliwość zaprezentowania podobnego wydarzenia w 2016 roku. Po przedstawieniu i uzyskaniu akceptacji ASP dla planu serii wykładów, spotkań literackich i warsztatów, przybliżających słowiańską kulturę i dawne rzemiosła, projekt ten udało się z sukcesem zrealizować.

Wioska Słowiańska 2016 ASP, Przystanek Woodstock / Fot. Ratomir WilkowskiNa facebook'owej stronie organizatorów znaleźć można zapis części przeprowadzonych wykładów i paneli dyskusyjnych. Na najciekawszy z nich i budzący najwięcej emocji, panel dyskusyjny z udziałem katolickiego księdza, żercy (czyli kapłana rodzimowierczego) oraz agnostyka, zapraszamy poniżej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesująca dyskusja, warto posłuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.