Facebook Google+ Twitter

Nepal - cz.I Kathmandu [Zdjęcia]

Oto Kathmandu: ulice bez chodników, świątynie, wszechobecne małpy i Bagmati - święta rzeka. Na jej zachodnim brzegu uwagę turystów przykuwają platformy do palenia zwłok. Dym wciska się w nos i oczy, rozchodzi po cmentarzu, gdzie żyją Sadhu.

1 z 37 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ulice Kathmandu tryskają życiem. Chodząc nimi  trzeba bardzo uważać, gdyż ruch pieszych miesza się z motocyklami, rikszami, a także autami - zazwyczaj małych gabarytów. Słychać nieustannie głośne dźwięki klaksonów. Fot. Barbara Figurniak
Ulice Kathmandu tryskają życiem. Chodząc nimi trzeba bardzo uważać, gdyż ruch pieszych miesza się z motocyklami, rikszami, a także autami - zazwyczaj małych gabarytów. Słychać nieustannie głośne dźwięki klaksonów. Fot. Barbara Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Aneto, dziękuję, możesz mieć rację. Kiedy zobaczył mnie samą w takim odległym od centrum miejscu, z aparatem na szyi wolał na wszelki wypadek to uczynić:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałam wczoraj o jednym :) Jestem na 100% przekonana, że starzec "od kropki" przejrzał Cię na wylot i wybrał nieprzypadkowo. A to odejście w pokłonie świadczy o wielkim szacunku, jaki chciał okazać. Czerwona kropka ma różne znaczenie, najczęściej się kojarzy z oznaką kobiety zamężnej, ale np. w ajurwedzie, umieszczona między brwiami ma chronić. Tam znajduje się najważniejsza czakra - kropka ma chronić przed ubytkiem energii przez to miejsce :)
On na pewno wiedział, co robi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aneto, dziękuję:) Staram się, aby moje komentarze były odpowiedzią na wiele pytań jakie się rodzą podczas oglądania galerii - jak było również w Twoim przypadku.Tak właśnie było jak sobie wyobrażałaś. Wybrałam się na rekonesans, który zaczął się "pod ścianą", a skończył długim, samotnym spacerem po odległych miejscach Kathmandu:) Warto było przełamać strach i zapanować nad emocjami. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądając fotki chciałam cały czas zapytać Cię, Basiu, jak się tam czułaś. Ale komentarze nieco mi już powiedziały.
Rzeczywiście zupełnie odmienna od naszej rzeczywistość. Wyobrażam sobie, że gdybym tam się znalazła, przykleiłabym się do jakiejś ściany i kilka godzin po prostu patrzyła. Tyle kolorów. Tyle życia wystawionego na widok publiczny. Tyle emocji i egzotyki.
Przepiękne stupy, oczywiście Boudhanath niesamowita, ale i te mniejsze.. dużo dobrej energii tam jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Doroto, rzeczywiście to bardzo odmienny od naszego świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arturze, kiedy postawiłam pierwsze kroki na ulicy Kathmandu zszokował mnie przeraźliwy hałas pochodzący z klaksonów aut, motocykli, krzyków ludzi prowadzących riksze... Do tego tercetu dołączyło się wycie krowy i głośne rozmowy ludzi, ledwo słyszących się w tym zgiełku. Stałam chwilę jak wbita w ziemię. Myślałam, że zaraz albo mnie, albo kogoś tam rozjadą, zderzą się ze sobą i będzie wielka kraksa. Niedaleko mnie, na skrzynkach leżały ryby wystawione do sprzedaży, a handlarz rozprawiał otoczony grupą kupujących. Po środku tzw. ronda grube drzewo, a pod nim, jakby nigdy nic leżał śpiacy Nepalczyk. Wokół niego odbywał się ruch kołowy i pieszy:)
Miałam ochotę stamtąd uciec:) Po jakimś czasie okazało się, że ten chaos to właśnie ten inny "porządek", w którym nic złego się nie stało, nie działo. Co dziwne, kierowca taxi mówił mi, że nie ma u nich wypadków. Dla nas niesamowite. Na tle zgiełkliwego Kathmandu, Bhaktapur i Patan (które przedstawię później) stwarzają całkiem inną atmosferę, pełną spokoju i majestatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała i niezapomniana podróż.
Przeniosłaś nas Basiu w zupełnie inny świat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże odmienna od naszej rzeczywistość. Jakby nie z tego świata. Zgiełk i chaos, czy tylko inaczej rozumiany porządek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Isabello, Pani Krysiu ,Krzysztofie, dziękuję za miłe komentarze i serdecznie pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale uchwycone życie, twarze i sytuacje. Prawdziwie egzotyczny reportaż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.