Facebook Google+ Twitter

Nepal cz.II - Himalaje [Zdjęcia]

Rejon Khumbu, jednen z najpiękniejszych miejsc z uwagi na bliskość Ama Dablam, Lothse i Mont Everestu. Wędrówka rozpoczyna się w Lukli, wiedzie przez Park Narodowy Sagarmatha, gdzie od wysokości ok 5800 m.n.p.m. zaczyna się strefa śniegu.

1 z 27 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jeden z wielu wiszących mostów nad rzeką Dudh Kosi, które należy przejść, aby znaleźć się w przepięknym miejscu na Ziemi - w Parku Narodowym Sagarmatha. Fot.Barbara Figurniak
Jeden z wielu wiszących mostów nad rzeką Dudh Kosi, które należy przejść, aby znaleźć się w przepięknym miejscu na Ziemi - w Parku Narodowym Sagarmatha. Fot.Barbara Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Z wielkim sentymentem oglądam fotografie z tych zakątków świata, które jawią mi się w sercu jako bardzo bliskie, a których sama nigdy nie dotknęłam własną stopą w tym wcieleniu ;) . W przeszłości moi znajomi chodzili po tych górach i do dzisiaj na moich półkach stoją książki opowiadające o eksploracji Himalajów w latach 70-siątych XX wieku. Ja miałam okazję wędrować odrobinkę po Kaszmirze w 1977 r. Nadal czekają slajdy na skanowanie z tamtej wyprawy. Zapewne przyjdzie czas, że uda mi się zeskanować te zdjęcia i również odrobinę własnych wspomnień z innego czasu i z innej przestrzeni tutaj pokazać. Dziękuję serdecznie za możliwość tej magicznej wędrówki, na którą jedynie reinkarnacja dałaby mi szansę. Ale to koncepcja, która nie koniecznie musi zafunkcjonować w rzeczywistości mojego życia po życiu. Dziękuję za ten szczególny spacer.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie i egzotycznie. Dziękuję za te niezwykłe fotki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. Jest to rzeczywiście jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Szczególnie czułam to, będąc na wys.ok 6 tys. metrów, w otoczeniu śnieżnobiałych szczytów. Bajkowy świat. Widok Ama Dablam - jak na dłoni, robi duże wrażenie. Szerpowie mówią, że to królowa tego miejsca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za konsekwencję i wytrwałość w przybliżaniu piękną kolejną galerią niezwykłych zakątków świata!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna, przyjemna egzotyczna galeria :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.