Facebook Google+ Twitter

Nepal: Spotkanie absolwentów polskich uczelni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 08:10

W czasie obchodzonego w piątek w Nepalu Dnia Republiki, na okolicznościowej uroczystości, spotkali się w Kathmandu nepalscy absolwenci polskich uczelni. Spotkanie połączone zostało z przypomnieniem święta 3 maja, którego ze względu na zamieszki trwające w Kathmandu w pierwszych dniach miesiąca nie mogli świętować Nepalczycy związani z Polską.

Nepalscy absolwenci polskich uczelni stworzyli Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Nepalskiej. Należą do niego, oprócz dawnych studentów, także ich rodziny oraz grupa Nepalczyków zainteresowanych Polską.

W piątek spotkali się, by przypomnieć sobie czasy studiów w Polsce, obchodzić wspólnie nepalski Dzień Republiki oraz przypomnieć dzień 3 maja, czyli dzień święta polskiej konstytucji.

Atma Paneru przewodniczący Towarzystwa informuje, iż grupa dawnych studentów z Nepalu kształcących się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w Polsce liczy kilkanaście osób rozsianych po całym kraju. W samym Kathmandu mieszka ich sześś.

W większości są to absolwenci Politechniki Warszawskiej, jeden ukończył dawny SGPiS. Mimo upływu lat nepalscy absolwenci polskich uczelni mówią po polsku, a jednym z ich marzeń jest odwiedzenie Polski, kraju w którym spędzili lata studenckie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.