Facebook Google+ Twitter

Nepal: Tybetańczycy walczą o prawa zwierząt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-21 13:17

Tybetańska organizacja walcząca o prawa zwierząt rozpoczęła w Nepalu protest przeciw krwawej ofierze sprawowanej w tym kraju. W trakcie rytualnej rzezi ma zostać zabitych pół miliona zwierząt.

Hinduistyczne uroczystości, połączone z rytualną rzezią bawołów, kóz, kogutów i gołębi - rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Potrwają dwa dni. Zwierzęta zostaną złożone w ofierze bogini Gadhimai.

Obchody ku jej czci odbywają się w południowym Nepalu co pięć lat. Uczestniczą w nich także hinduiści z Indii. Obrońcy zwierząt, w tym organizacje tybetańskie działające w Nepalu, apelują o odejście od okrutnej tradycji i zastąpienie ofiar ze zwierząt ofiarami z owoców i roślin.

Organizatorzy uroczystości twierdzą jednak, że nie będą łamać wielowiekowej tradycji i rzeź tysięcy zwierząt zostanie dokonana.

W Nepalu - gdzie do niedawna hinduizm był religią państwową - krwawe ofiary ze zwierząt towarzyszą większości uroczystości religijnych. Budzą one sprzeciw buddyjskiej mniejszości, w tym uchodźców tybetańskich, którzy nawołują do poszanowania wszelkich form życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.