Facebook Google+ Twitter

Nepalscy policjanci się zbuntowali

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 15:46

W Nepalu, w graniczącym z Indiami miasteczku Nepalgunj zbuntowało się 500 policjantów, którzy wzięli za zakładników miejscowych dowódców policji. To już kolejne tego typu zdarzenie w ogarniętym od tygodni kryzysem politycznym Nepalu.

Według naocznych świadków w koszarach policji w Nepalgunj słychać było dzisiaj strzały. Zbuntowani policjanci opanowali policyjną zbrojownię, przejęli też kontrolę nad środkami łączności miejscowej policji.
Bunt zorganizowała młodsza kadra oficerska policji. Młodsi oficerowie, a wraz z nimi szeregowi policjanci twierdzą, że są źle traktowani przez przełożonych oraz że zaniżane są należne im racje żywnościowe. Zbuntowani policjanci podkreślają, że nie kierują nimi motywy polityczne, ale jedynie walka o należne im prawa.
Przed kilkoma tygodniami do podobnego buntu policji doszło w zachodnim Nepalu. Rannych zostało wówczas kilku wysokich rangą dowódców policyjnych.

Obserwatorzy twierdzą, że niestabilna sytuacja polityczna w Nepalu, nieumiejętność stworzenia rządu przez polityczny establishment kraju, a także pogarszająca się sytuacja gospodarcza sprzyjają powtarzającym się aktom niesubordynacji w szeregach policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.