Facebook Google+ Twitter

Nergal i podarta Biblia, czyli dawnej sprawy ciąg dalszy

8 stycznia Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok sądu niższej instancji, według którego Adam "Nergal" Darski został uniewinniony w sprawie znieważenia uczuć religijnych podczas jednego z koncertów, na którym doszło do podarcia Biblii.

 / Fot. Andreas / commons.wikimediaWe wrześniu 2007 roku na koncercie w gdyńskim klubie "Ucho", lider zespołu Behemoth podarł Biblię, nazywając ją m.in. "kłamliwą księgą", po czym rozrzucił jej strzępy wśród widowni. Obrońca Darskiego, Jacek Potulski tłumaczył, że wystąpienie jego klienta miało charakter artystyczny i było kierowane do publiczności, która akceptowała jego poglądy.

Nergal został oskarżony o obrazę uczuć religijnych, na podstawie doniesienia przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami - Ryszarda Nowaka oraz kilku pomorskich posłów PIS, którzy obejrzeli w internecie relacje z występu Behemotha. W 2011 roku lider zespołu został uniewinniony, bo, jak argumentował Sąd Rejonowy w Gdyni,
jego działanie było "swoistą formą sztuki" skierowaną do zamkniętej grupy osób uczestniczącej w koncercie.

Z decyzji o uchyleniu wyroku zadowolony jest Ryszard Nowak, który odwoływał się od poprzedniego, uniewinniającego orzeczenia.

Na wtorkowej rozprawie apelacyjnej Adam Darski poprosił sąd o uniewinnienie - podaje tvn24


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.