Facebook Google+ Twitter

Nergal w "The Voice of Poland" będzie promował satanizm?

Udział Adama "Nergala" Darskiego w programie "The Voice of Poland", który będzie emitować TVP2, jest zdaniem członków Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy promocją satanizmu i stoi w sprzeczności z misyjnym charakterem telewizji publicznej.

Maciej Maleńczuk i Adam Darski / Fot. Krzysztof Wiktor (www.krzysztof.wiktor.eu)/CC 3.0"Udział Adama „Nergala” Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie „The Voice of Poland”, który będzie miał emisję w TVP2 jesienią tego roku, stoi w sprzeczności z Misją Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego." - napisali w oświadczeniu przesłanym do KAI członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Zdaniem sygnatariuszy listu, Adam Darski dokonał licznych profanacji symboli religijnych, poniża też godność katolików. Przywołują oni między innymi różaniec, z odwróconym krzyżem, który miał na sobie w jednym z teledysków Nergal. Jednocześnie przypominają słowa Jana Pawła II, w których nazywa on modlitwę różańcową swoją ulubioną.

Według KSD udział Darskiego w "The Voice of Poland" to promocja satanizmu oraz pozwolenie władz telewizji na profanowanie symboli chrześcijańskich. Nergal - kontynuują twórcy listu - "będzie toczył [wojnę z chrześcijaństwem - przyp. red] z wykorzystaniem głównych mediów publicznych, których zasadę działania określa podstawowy zapis gwarantujący odbiorcom respektowanie wartości chrześcijańskich!"

Pod listem podpisał się między innymi ks. dr Bolesław Karcz - prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

don donek
 • don donek
 • 31.08.2011 12:09

temat: satanista 1) dlaczego i po co ? zaden tam wirtuoz raczej szarpidrut 2) wylansowany najmita, czyli za pieniądze wszystko 3)jeżeli szatan jest z definicji złem, to tym bardziej po co taki w telewizji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co Pan mówi, Panie G.Wink!!? Bo ja n.p. pod nazwą "telewizja Publiczna" rozumiem raczej TV dla Wszystkich, a nie tylko dla "wybrańców";)) Ale...jak pościelesz, tak się wyśpisz: tej telewizji i ich "dowcipów" oglądam coraz mniej! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
 • Cyber Killer
 • 31.08.2011 08:47

Telewizja publiczna powinna być kompletnie bez religii jakiejkolwiek. Jeśli można było pokazywać (Chrześcijańskie) obrzędy pochówku jakichśtam polityków (o papieżu nawet nie wspomnę), to musi być równowaga.

Domagam się pokazywania w TV ceremonii Islamskich, Buddyjskich, oraz mniej znanych Okultystycznych oraz Satanistycznych (ale tych prawdziwych, nie pseudo-satanistów) i wszelkich innych wyznań!!! Albo to, albo won z Chrześcijaństwem z telewizji! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.08.2011 17:24

Dla mnie satanistą jest Rydzyk , ile sieje zła i nienawiści ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.08.2011 17:22

A czy on będzie w TV w przebraniu scenicznym ? Czy jako Adam Darski ? W CZYM PROBLEM , KAŻDY ma pilota ,żyje w wolnym kraju i wybiera .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parafrazując popularny dowcip o wojsku:

telewizja publiczna jak sama nazwa wskazuje może pokazywać wyłącznie to co zgodne z wartościami chrześcijańskimi...

:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pieniądze będzie zarabiał, nie satanizm promował;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzyś
 • krzyś
 • 30.08.2011 14:05

Niedoczekanie tego łobuza i obrazoburcy. Każdy grzech może być wybaczony ale ten przeciw Duchowi św. NIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 30.08.2011 13:09

popieram w tym przypadku KSD. jesli to telewizja publiczna występ nergala nie ma żadnego uzasadnienia. jesli chłopczyk chce walczyć z wartościami chrześcijańskimi to w tv prywatnej która rządzi sie innymi prawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam właśnie książkę "Die letzte Pristerin" / "Ostatnia kapłanka" Renaty Petry mówiącym m.i. o mordach chrześcijańskich Duńczyków na słowiańskich plemionach Wagierów i Polabów zamieszkujących tereny między Trave a Bałtykiem; od dzisiejszej Lubecki - w początkach pierwszego tysiąclecia. Otóż jest tam takie zdanie: "Dzicy Wikingowie młodych chłopców i piękne dziewczęta nie zabijali, ale brali je z sobą do łodzi. Natomiast nowi napastnicy (chrześcijańscy Duńczycy) nie oszczędzali nikogo: czy to były kobiety, czy też dzieci, czy mężczyźni - nikogo nie oszczędzano w imię nowej religii! - a zabijano na miejscu"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.