Facebook Google+ Twitter

Nergal w TVP to skandal. Nie płaćmy za abonament - apeluje bp Mering

"Publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi planuje udział "Nergala" Adama Darskiego, nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa w programie TVP" - oburza się bp włocławski Wiesław Mering. "Musimy zareagować".

Sonda

Nergal w TVP:

 / Fot. Josh Lowe, CC 2.0Bp Mering namawia nawet do "obywatelskiego protestu niepłacenia za abonament", jeśli Nergal zostanie jurorem w programie "The Voice of Poland". Oświadczenie bpa włocławskiego ma być odczytane dziś lub 11 września we wszystkich kościołach diecezji - informuje gazeta.pl.

"Telewizja publiczna powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu - pisze bp Mering. Tymczasem, jak twierdzi Mering, "bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki".

Mam talent czy The Warsaw Voice of Poland - kto wygra pojedynek?


Biskup Mering zwraca się do diecezjan o zaangażowanie się w protest przeciwko decyzji TVP, choćby przez pisanie protestów, składanie podpisów na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Jeśli apel nie odniesie skutku, bp zakłada możliwość niepłacenia za abonament.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 28.09.2011 00:56

Darcie Biblii to "kreacja artystyczna" podobnie jak szydzenie z Krzyża przez Wojewódzkiego i tego drugiego palanta. Jasne, że to kremacja, o sorry, kreacja...
Moja kreacja artystyczna jest następująca: Małkowski L. to skończony idiota co widać po zdjęciu zamieszczonym na portalu i po komentarzach. A poza tym nie lubię pedałów. Że co? Że nie jest? Ale może być, jak poczuje w sobie krew artysty.
Tak jest moja opinia artystyczna - proszę o oklaski i składanie zamówień na moją instalację artystyczną: Wojewódzki wbity na pal - tylko gdzie go będzie posuwał Nergal?
dr sztuki Kazio Chodnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grum
 • Grum
 • 07.09.2011 09:55

Zapierdzielamy równą pochyłą do ziemi. Nergal w tv publicznej.... To już jest niestety schyłek Cywilizacji Łacińskiej. Studiuję kulturoznawstwo i powiem ,że nieźle się popierdzieliło ludziom w głowach. Argumenty typu, że trzeba szanować wszystkich widzów są dla mnie zaskakujące idiotyczne - to jeżeli ktoś jest zoofilem to też musimy wyemitować dla niego program ? Proszę Państwa proszę do cholery odróżnić tv publiczną od prywatnej. To wszystko się powoli przewraca z hukiem a wołajcie dalej "Chleba i Igrzysk !" i powtarzacie te same slogany, które usłyszycie w tv. Saluto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 05.09.2011 20:46

Magda Wieczorek Dzisiaj 12:13

Tu na w24 wielu piszących zapomina wiele niegodziwości dokonywanych przez pseudo-polityków.
Trudno określić czy to celowe czy skleroza. w każdym razie i w pierwszym i w drugim przypadku - brzydko.
Np taki Krzaklewski, przed referendum konstytucyjnym wzywał do niepłacenia składek ZUS. A to kiedyś bardzo prominentna osóbka.
Taki np Tusk, nawoływał do niepłacenia abonamentu RTV gdy większość w krajowej radzie miało SLD. Teraz gdy radiem i telewizją rządzą niepodzielnie kolesie tuska - ten uświadamia, że abonament RTV to patriotyczny i obywatelski obowiązek. choć niedawno patriotyzm i polskość była dla niego przeżytkiem, nienormalnością..
Po tym pierwszym nieprzyjemny zapaszek pozostał a on sam błagał PO o mandat europosła.
Tego drugiego czeka to samo. Ale smród po nich obu długo będzie krążył po polskich domach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 05.09.2011 19:04

"...Telewizja publiczna powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu..."-tak jak robi to Telewizja Trwam z Rydzykiem na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 05.09.2011 19:03

Norbert Sadowski Dzisiaj 00:52
wiesz ty co Norbert. co ty gadasz
Czy oglądanie w telewizji Napoleona to nekrofilia?, a może oglądanie w telewizji Matki Teresy to nekrofilia, a co powiesz o oglądaniu w telewizji Jana Pawła II, no co?
Walnij ty głową w ścianę. zobaczysz, że wstrząśnięte przed użyciem działa lepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak pan Małkowski dotąd nie wiedziałam kim jest Nergal. Oglądam programy, które mnie interesują zatem Nergal nie wchodzi w grę.
Pani Ewo zapomniała pani, że to premier Tusk nawoływał do łamania prawa i niepłacenia abonamentu radiowo- telewizyjnego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościół musi płacić abomenent? Jeśli tak to niech nie płaci. Ma też prawo do prezentowania swoich poglądów. Jednak publiczne nawoływanie do nie stosowania się do prawa...hm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W porównaniu z Rydzykiem, który czyni z Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa patronów złości i nienawiści, Natankiem, czy Kaczyńskim, który krzyżem jak siekierą wyrąbuje placyk przed Pałacem Prezydenckim, "Nergal" jest łagodnym, miłym Panu Bogu, barankiem. A swoją drogą, gdyby nie pokrzykiwania dewotów, to bym nie wiedział kto to jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@myNaród "SKORO jest nergal to DLACZEGO nie ma Samsona"

Andrzej Samson (ur. 11 sierpnia 1947 w Smugach, zm. 8 marca 2009 w Częstochowie)

moze dlatego, ze Samson od 2 lat lezy w grobie
"myNaród" ty jakis nekrofil jestes ze chcesz nieboszczyka w telewizji ogladac?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 05.09.2011 00:26

Znowu kler miesza się w nie swoje sprawy. Niech zajmie sie zboczonymi księżmi. Niech zajmie się pazernoscią swoich sukienkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.