Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6860 miejsce

neTTheatre znów online!

Kolejny, bardzo niecodzienny spektakl Teatru Internetowego neTTheatre odbędzie się w dniu 12 października 2008 roku w ramach 13 Lubelskich Konfrontacji Teatralnych.

Plakat / Fot. Andrzej FilipowiczCzas i miejsce

Tym razem sceną neTTheatre będą opuszczone, przypominające swoją wielkością i kształtem hangar samolotowy - warsztaty samochodowe przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 5 w Lublinie. Spektakl rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 20 i będzie dostępny online ze stron www.nettheatre.pl i www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.nettheatre.pl i wap.ittv.pl.

Obraz i dźwięk

Zobaczymy i usłyszymy współczesne, radykalne odczytanie tekstu psalmów przez pryzmat dokonań największych buntowników XX wieku - Antoina Artauda, Francisa Bacona, Witolda Gombrowicza i innych. Będzie to terapia kultury, przywracanie pamięci, rehabilitacja wrażliwości. Krzyk Króla Dawida i śpiew jąkającego się Mojżesza zmierzającego przez pustkowia do obiecanej Europy. Reżyserem i operatorem spektaklu Tehillim/Psalmy jest Paweł Passini.

neTTheatre

neTTheatre jest projektem autorstwa reż. Pawła Passiniego powstałym we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea, przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi, Fabryki Sztuki w Łodzi oraz Urzędu Mrszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, złożonym w Srebrnej Górze k. Wrocławia. Partnerem technologicznym teatru internetowego jest Grupa iTTv ™ - jeden z krajowych pionierów i liderów w dziedzinie realizacji transmisji internetowych i telewizji mobilnej. neTTheatre to pierwszy w Europie, Polsce i świecie Teatr Internetowy, nowe doświadczenia i nowe terytorium ekspresji.

Projekt neTTheatre zainaugurował spektakl „Odpoczywanie“ w reż. Passiniego, którego premiera w „realnym“ świecie miała miejsce 28 listopada 2007 r. w Łaźni Nowej w Krakowie a premiera „wirtualna” odbyła się w dniu 15 grudnia 2007 roku w Srebrnej Górze oraz przez www.nettheatre.pl i wap.nettheatre.pl, skupiając przed monitorami telewizorów i ekranami telefonów komórkowych ponad 20 tysięcy widzów. Korzystając z udostępnionego obok obrazu „czata”, zadając pytania twórcom i komentując na bieżąco oglądany spektakl, po raz pierwszy w historii teatru, widzowie mogli brać w pełni interaktywny udział w oglądanym wydarzeniu artystycznymObsada, czas i miejsce spektaklu / Fot. Andrzej Filipowicz.

Technologia

Transmisje realizowane są na trzech najbardziej wydajnych platformach multimedialnych: QuickTime Player, mobiTV iTTv™ oraz Internetowej Telewizji P2P. W przekazie dla komputerów wykorzystywana jest panoramiczna rozdzielczość 16:9 oraz gwarantujące najwyższą jakość obrazu i dźwięku specjalne najnowsze kodeki AV czasu rzeczywistego. Dla internautów, którym brakuje miejsca na przygotowanych dla celów przekazu serwerach QuickTime, dostępna jest transmisja na specjalnym kanale jednej z największych w świecie platformy Internetowej Telewizji P2P gdzie limitem odbiorców jest tylko globalna ilość komputerów podłączonych do sieci Internet.

Patronat

W ramach promocji telewizji ruchomej w RP i UE, mobilne transmisje neTTheatre objęte zostały specjalnym patronatem przez Vivian Reding, Komisarz Parlamentu Europejskiego ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów oraz Annę Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Pomysłodawcy, realizatorzy i aktorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki i nowinek technologicznych w dniu 22 października od godziny 20 do hali byłych warsztatów samochodowych przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 5 w Lublinie oraz przed ekrany monitorów pod adresem www.nettheatre.pli wyświetlaczy telefonów komórkowych przez wap.nettheatre.pl.

Retransmisje wcześniejszych spektakli dostępne są na stronach www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.ittv.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.