Facebook Google+ Twitter

Netzel podważył działania prokuratury w "aferze przeciekowej"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 12:12

Jaromir Netzel podważył działania prokuratury w aferze przeciekowej. Były szef PZU SA zeznaje jako świadek przed komisją śledczą badającą domniemane naciski na organa władzy. Według Netzla, trzech prokuratorów prowadzących śledztwo powinno być z niego wyłączonych.

Netzel tłumaczył, że prokuratorzy byli jednocześnie świadkami i prowadzili sprawę, w której on był podejrzewany o składanie fałszywych zeznań. Dodał, że nie do uwierzenia jest fakt, iż w tej sytuacji nikt nie zauważył, że część prowadzących sprawę była wyłączona z niej z mocy prawa.

Jaromir Netzel dodał, że prokuratorzy powinni najpierw udowodnić, że popełniono przestępstwo przecieku, a dopiero potem oskarżyć go o pomaganie w tym przestępstwie.

Tymczasem, zdaniem świadka komisji, badano przestępstwo widmo. Według niego, nie mógł pomagać w popełnieniu przestępstwa, o którym nie wiadomo, czy zostało popełnione. Przypomniał, że tego typu rozterki - czy doszło do złamania prawa, miała sama prokuratura.

Jaromir Netzel był obok byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, byłego komendanta policji Konrada Kornatowskiego jednym z podejrzanych o przeciek z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.