134118 miejsce

Neuner mistrzynią olimpijską w biathlonowym biegu masowym

Magdalena Neuner została mistrzynią olimpijską w biegu masowym podczas XXI ZIO w Vancouver. Medal srebrny wywalczyła Olga Zajcewa, a brązowy Simone Hauswald. Polki uplasowały się na odległych pozycjach.

Logo XXI ZIO w Vancouver / Fot. vancouver2010.comW niedzielę podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver dwie godziny po rywalizacji mężczyzn rozegrano również bieg masowy kobiet. Wśród trzydziestu biathlonistek na trasę 12,5 km wyruszyły także trzy Polki - Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska i Agnieszka Cyl.

Mistrzynią olimpijską została Magdalena Neuner. Niemka zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej chybiła raz. Czas triumfatorki to 35.19,6 min. Medal srebrny zdobyła Olga Zajcewa. Rosjanka do mistrzyni olimpijskiej straciła 5,5 sek. i złoty medal przegrała na trasie biegu, bowiem na strzelnicy pomyliła się tylko raz, podczas trzeciej wizyty. Medal brązowy z kolei wywalczyła inna z Niemek - Simone Hauswald, która swój sukces zawdzięcza, podobnie jak reprezentacyjna koleżanka, bardzo dobremu biegowi, gdyż na strzelnicy spudłowała dwa razy w pozycji stojącej (+7,3 sek. straty).

Polki spisały się dziś znacznie gorzej niż podczas biegu indywidualnego. Najwyżej sklasyfikowana została Krystyna Pałka. Polka zajęła dwudzieste miejsce - bardzo dobrze strzelała, bowiem pomyliła się tylko raz, ale słabo pobiegła. Drugą z naszych reprezentantek była Weronika Nowakowska. Ona z kolei dobrze pobiegła, ale zaliczyła aż cztery karne rundy długości 150 m. Najgorzej wśród naszych reprezentantek wypadła Agnieszka Cyl. Ona również pudłowała na strzelnicy. W sumie nie strąciła aż pięciu krążków i została sklasyfikowana na dwudziestej trzeciej pozycji.

W poniedziałek i wtorek czeka biathlonistki przerwa w startach, ale w środę rozegrany zostanie bieg rozstawny 4x6 km.