Facebook Google+ Twitter

Neuner znów najlepsza w Anterselvie. Cyl dwunasta

Magdalena Neuner drugi raz z rzędu odniosła zwycięstwo w Pucharze Świata podczas zawodów w Anterselvie. Niemka w sprincie była lepsza od rodaczki Andrei Henkel i Francuzki Sandrine Bailly. Agnieszka Cyl natomiast zajęła miejsce dwunaste.

W piątek we włoskiej Anterselvie odbył się w ramach zawodów Pucharu Świata bieg sprinterski pań. Wystartowało sto zawodniczek, w tym pięć Polek. Jako pierwsza na trasę 7,5 km wyruszyła Słowaczka Anastazja Kuzmina, a jako ostatnia Brytyjka Emma Flower. Agnieszka Cyl pobiegła z 7. numerem startowym, Weronika Nowakowska z 31., Magdalena Gwizdoń z 40., Krystyna Pałka z 63. i Paulina Bobak z 99. Na linii startu nie pojawiły się natomiast dwie najlepsze biathlonistki w tym sezonie, Szwedki Helena Jonsson i Anna Carin Olofsson-Zidek.

Magdalena Neuner (Niemcy) / Fot. Frank Hamm, Wikimedia CommonsPodobnie jak w biegu indywidualnym przed dwoma dniami, również dziś najlepsza okazała się Magdalena Neuner. Niemka na strzelnicy pomyliła się tylko raz i bardzo dobrze pobiegła. Dzięki temu odniosła swoje szesnaste indywidualne zwycięstwo w zawodach o Puchar Świata. Na drugiej pozycji znalazła się jej rodaczka, Andrea Henkel. Ona na strzelnicy była bezbłędna, ale na trasie biegu nie była w stanie pokonać świetnie dysponowanej biegowo Neuner. Henkel straciła do swojej reprezentacyjnej koleżanki 13,2 sek.

Trzecią lokatę uzyskała Francuzka Sandrine Bailly, która również nie zaliczyła karnej rundy (w sprincie za każde pudło na strzelnicy za karę należy pokonać dodatkową rundę długości 150 m - przyp. red.) i do zwyciężczyni straciła 28,6 sek.

Agnieszka Cyl / Fot. agnieszkacyl.plZ bardzo dobrej strony pokazała się dziś Agnieszka Cyl. Polka na strzelnicy ani razu nie spudłowała i zajęła wysoką, dwunastą pozycję (+1.06,0). Punkty Pucharu Świata udało się zdobyć jeszcze dwóm naszym reprezentantkom. Magdalena Gwizdoń po pokonaniu dwóch karnych rund uplasowała się na trzydziestej drugiej pozycji (+2.11,7), a Weronika Nowakowska z trzema pudłami zajęła trzydzieste siódme miejsce (+2.19,2).

Wyniki sprintu kobiet podczas zawodów Pucharu Świata 2009/2010 we włoskiej Anterselvie. / Fot. Mariusz MichalskiSłabiej natomiast wypadły Krystyna Pałka i Paulina Bobak. Ta pierwsza z trzema pudłami zakończyła dzisiejszą rywalizację na pięćdziesiątej czwartej pozycji, a ta druga z dwoma na pięćdziesiątej.

Jutro czeka zawodniczki przerwa w startach, ale w niedzielę rozegrany zostanie bieg pościgowy. Gospodarzem zawodów będzie ponownie włoska Anterselva.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2009/2010 po sprincie w Anterselvie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.