Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3552 miejsce

Neurolog ze szpitala w Szczecinie popełnił wielki błąd?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-30 21:50

Neurolog ze szpitala przy Unii Lubelskiej popełnił błąd, bo nie wykrył krwiaka mózgu u mamy - twierdzi rodzina pani Aliny. - Jeżeli rodzina złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarza, to prokuratura je rozpatrzy - mówi Janusz Grzegorczyk, zastępca prokuratora rejonowego z oddziału prokuratury Szczecin-Zachód.

Szpitalny oddział ratunkowy szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie / Fot. Marek Łagocki- W niedzielę (20 grudnia - przyp. red) rano mamę bardzo bolała głowa, wezwaliśmy pogotowie. Karetka przetransportowała ją do szpitala w Zdrojach. Lekarze stwierdzili, że nie obejdzie się bez konsultacji neurologicznej na Unii Lubelskiej, gdzie miał być wykonany tomograf głowy. Pojechała tam ambulansem - relacjonuje syn 54-letniej Aliny, Tomek. - Neurolog dyżurny miał zadecydować czy zostawi mamę w szpitalu. Okazało się, że nie widzi podstaw do wykonania badania tomografu, a także pozostawienia jej w placówce. Mama musiała więc wrócić do Zdrojów.

- Przez dwie doby pacjentce nie przechodził silny ból głowy - relacjonuje dr Tomasz Kochanowski, lekarz oddziału chorób wewnętrznych. - Skierowaliśmy ją ponownie na konsultacje, teraz już neurochirurgiczną - ponownie w szpitalu przy Unii Lubelskiej. Neurochirurg wykonał tomograf czaszki, gdzie wynik wyszedł zły - krwiak mózgu.

Rodzina zamierza w najbliższym czasie złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. Twierdzi, że neurolog nie rozpoznała w porę potężnego krwiaka mózgu, choć dolegliwości na to wskazywały. - Przecież te dwie doby mogłyby zabić moją mamę - mówi ze łzami w oczach jej syn.

Przedstawiłem sprawę Januszowi Grzegorczykowi, zastępcy prokuratora rejonowego z oddziału Prokuratury Szczecin-Zachód: - Jeżeli rodzina złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez lekarza, to prokuratura je rozpatrzy. Przeprowadzone zostanie dochodzenie z pomocą biegłych specjalistów.

- Sprawę wyjaśni kierownik kliniki, który jest także neurologiem. Rodzina musi zwrócić się z taką prośbą. Jeżeli doktor popełniła błąd, to zostaną wyciągnięte konsekwencje - mówi dyrektor do spraw medycznych szpitala przy Unii Lubelskiej, dr Sławomir Jaroszewicz.

Jak udało nam się ustalić, w karcie konsultacyjnej zapisane było, że "w razie nasilenia bólu głowy przyjmować ketonal 100 mg".

Postanowiliśmy sprawdzić jak teraz czuje się pani Alina: - Mama obecnie przebywa na oddziale neurochirurgi szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie - gdzie jest właśnie leczona. Nie można jeszcze mówić o większych czy mniejszych poprawach zdrowia - mówi syn pani Aliny.

- Pacjentkę przyjęto na oddział w stanie zagrażającym życiu, krwiak mózgu jest bardzo niebezpieczny. Obecnie czuje się lepiej - dostaje odpowiednio dobrane leki - mówi doktor Tomasz Kochanowski z oddziału chorób wewnętrznych szpitala przy ulicy Mącznej w Szczecinie.

Autor: Marek Łagocki
Pierwsza publikacja: http://www.mmszczecin.pl/30712/2009/12/23/pacjent-krazyl-miedzy-szpitalami-z-krwiakiem?category=news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.