Facebook Google+ Twitter

New Dehli: Niesamowity recital polskiej tancerki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 19:37

W New Delhi odbył się recital polskiej tancerki Joanny Ponikiewskiej, która od ponad siedmiu lat uczy się w Indiach klasycznego tańca indyjskiego Bharatanatyam.

Niezwykle rzadko zdarza się, iż cudzoziemscy adepci tradycyjnej sztuki tanecznej są dopuszczani przez swych indyjskich mistrzów do solowych występów.

Mistrzyni ucząca Joannę Ponikiewską Jayalakshmi Ishwar była bardzo zadowolona z występu swej podopiecznej i podkreślała, iż występ był na dobrym poziomie. Sama Ponikiewska podkreśla, iż uprawianie tradycyjnego tańca indyjskiego Bharatanatyam wymaga ogromnego wkładu pracy. Nie wystarczy osiągnąć wysoki poziom techniczny, trzeba jeszcze rozumieć kontekst kulturowy towarzyszący indyjskiej sztuce tanecznej - tłumaczyła polska tancerka.

Gościem honorowym recitalu Joanny Ponikiewskiej był ambasador Polski w Indiach Piotr Kłodkowski. Polski dyplomata podkreśla, iż działalność artystyczna polskiej tancerki w Indiach jest przykładem przełamywania barier kulturowych i możliwości głębszego rozumienia odmiennej kultury. Występ polskiej tancerki odbył się przy pełnej sali, a indyjska widownia nie szczędziła Polce owacji po zakończeniu występu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.