Facebook Google+ Twitter

New Trio razy trzy poproszę...

New Trio - postcoltrane’owskie dźwięki na trzech koncertach w Krakowie, Poznaniu i Jeleniej Górze.

 / Fot. Zosia Zija i Jacek Pioro
New Trio to projekt dwóch nietuzinkowych braci, Mateusza i Jana Smoczyńskich, oraz udział jednego niesamowitego rosyjskiego perkusisty, Alexandera Zinger'a. Wszyscy trzej panowie to niezwykle utalentowani muzycy. O każdym z nich można by opowiadać wiele, i prezentować wiele projektów muzycznych, w których uczestniczyli, lub płyt, nad którymi sprawowali pieczę.Jan Smoczyński, starszy z nich, to pianista, magister sztuki Jan Smoczyński -organy i Mateusz Smoczyński -skrzypce / Fot. Zosia Zija i Jacek PioroWydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrywał m.in. dla Justyny Steczkowskiej, Anny Marii Jopek, Moniki Brodki. Posiada własne profesjonalne studio nagraniowe oraz wydawnictwo płytowe - Tokarnia Music Production, w którym realizowane są nagrania artystów takich jak Urszula Dudziak, Maria Peszek, Aga Zaryan, Ania Szarmach, czy Zbigniew Namysłowski.

Występował na wielu renomowanych festiwalach jazzowych, oraz koncertował m.in. w USA (Chicago, Nowy Jork), Kanadzie, Japonii, oraz całej Europie. Obecnie na stałe pracuje w zespole Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne) i zespole Agi Zaryan, oraz tworzy własne projekty („Smoke & The Smokes” i grupa „June”, która w roku 2009 była nominowana do Frederyka w kategorii "Nowa twarz fonografii").

Mateusz Smoczyński / Fot. Zosia Zija i Jacek PioroMateusz Smoczyński, młodszy nie znaczy mniej utalentowany... Mateusz to absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, niesamowity skrzypek jazzowy. Założyciel własnego quintetu, z którym nagrał w 2005 roku swoją debiutancką płytę "Inspirations" oraz wydaną w zeszłym roku płytę „Expressions”. Jest współzałożycielem i liderem kwintetu oraz właśnie formacji New Trio!

Współpracował z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim czy Januszem Skowronem. Pomimo młodego wieku, tak samo jak jego brat Jan, wielokrotnie koncertował na większości najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce oraz poza granicami kraju (m.in. we Włoszech, Niemczech, Ukrainie, Danii, Szwecji, Czechach i Słowacji).

New Trio to projekt dwóch nietuzinkowych braci, Mateusza i Jana Smoczyńskich, oraz udział jednego niesamowitego rosyjskiego perkusisty, Alexandera Zinger'a / Fot. Zosia Zija i Jacek Pioro
Koncerty zapowiadają się wyśmienicie, a gościem specjalnym New Trio będzie, jak już wcześniej wspomniałam, Alexander Zinger, uznawany za jednego z najlepszych perkusistów w Rosji, którego talent docenili m.in. Deborah Brown, Jimmy Owens czy David Sanchez, muzycy światowej klasy z którymi współpracował.

Występy będą promować najnowszą płytę grupy „Simultaneous Abstractions”, i jak czytamy na oficjalnej stronie zespołu New Trio - „mają być w całości rejestrowane i w przyszłości również wydane”.

 / Fot. Zosia Zija i Jacek PioroTrasa koncertowa rozpoczęła się już na początku kwietnia, a trzy ostatnie koncerty odbędą się: dziś tj. 6 maja w Krakowie (Piec Art), 7 maja w Poznaniu (Blue Note Jazz Club) i finalnie 8 maja w sobotę, w Jeleniej Górze (w klubie Kwadrat).

Mateusz Smoczyński - skrzypce
Jan Smoczyński - organy Hammonda
Alex Zinger (RU) - perkusjaSzczegółowe informacje na temat koncertów
Najnowsza płyta New Trio "Simultaneous Abstractions" / Fot. .
Źródła:
Oficjalna strona Mateusza Smoczyńskiego
muzyczne info koncertowe i nowości - koncert.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.